bunlar işime yararmı?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar kendıme hepsiburadadan 20 tl lik bir set yaptım sizce aldıgım ürünler işime yararmı? Görüşlerinizi bekliyorum :)
Local Kışlık Cam Seti (Buğu Önleyici + Yağmur Kaydırıcı)
Guex Cilalı Oto Şampuan 800ml 5/1 konsantre (3/1 olarak kullanıcam)
Local Lastik Jant Temizleyici 500 Ml
AutoCsi Suff 30 X 50 cm- TURUNCU-Microfiber Genel Temizlik Bezi
(şimdilik araç içi temizleyici parlatıcı vs urunlere ıhtıyacım yok)
bu yazdıgım urunlerın toplam maliyeti 20tl

d.berkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar kendıme hepsiburadadan 20 tl lik bir set yaptım sizce aldıgım ürünler işime yararmı? Görüşlerinizi bekliyorum :)
Local Kışlık Cam Seti (Buğu Önleyici + Yağmur Kaydırıcı)
Guex Cilalı Oto Şampuan 800ml 5/1 konsantre (3/1 olarak kullanıcam)
Local Lastik Jant Temizleyici 500 Ml
AutoCsi Suff 30 X 50 cm- TURUNCU-Microfiber Genel Temizlik Bezi
(şimdilik araç içi temizleyici parlatıcı vs urunlere ıhtıyacım yok)
bu yazdıgım urunlerın toplam maliyeti 20tl

Merhaba..

Sırasıyla ürünler hakkında kısa kısa yorum yazayım..

1. Buğu önleyiciler genel olarak çok fazla işe yaramıyorlar. Şu ana kadar işe yaradığını gördüğüm tek buğu önleyici CarPro Fog Fight o da Türkiye'de bulunmuyor malesef.. Cam su itici konusunda da malesef bu tarz ürünler ilk başta çok başarılı gibi gelirler ama etkileri çok kısa sürer. Bu konuda da Gtechniq C1 favorim.. Ancak ingiltereden getirtmek lazım. Bunun dışında Nasiol firmasının su kaydırıcı ürününü övüyorlar ancak ben deneyemedim henüz..

2. Guex şampuanı ilk kez duydum. Kalitesi veya performansı konusunda fikrim yok. Eğer kaliteli ve uzun ömürlü bir şampuan isterseniz. Meguiar's Wash & Wax şampuanı öneririm. 30tl civarı fiyatı var ancak yaklaşık 2lt ve çok yoğun olduğundan uzun bir süre kullanabilirsiniz..

3. Local jant temizleyiciyi de ilk defa duydum. Sanırım yerli üretim bir ürün. Bu tarz ürünler genelde balata tozlarını çözmeleri için biraz ağır kimyasallar barındırıyor ve bir kaç kullanım sonra jant boyalarınızı matlaştırabiliyorlar. Tavsiyem Sonax Yoğun Jant Temizleyici. Sülfür içeriği sayesinde kalıcı balata tozlarını çok başarılı şekilde çözerek, janta zarar vermeden temizlik sağlıyor.

4. Mikrofiber mikrofiberdir :) Ama Bim'de satılan ikili paket mikrofiber bezler 3tl ve oldukça iş görüyor. Bunun dışında Carrefour'da 5'li paketler oluyor bazen 6tl'ye onlarda aynı şekilde oldukça güzel. Bunlar fiyat/performans olarak daha başarılı ürünler..

Aldığınız ürünler işinize yarar ama çok fazla değil. O yüzden bence acele etmeden bütçenizi daha mantıklı kullanmanız daha yararlı olur sizin için..

iyi günler..

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba..

Sırasıyla ürünler hakkında kısa kısa yorum yazayım..

1. Buğu önleyiciler genel olarak çok fazla işe yaramıyorlar. Şu ana kadar işe yaradığını gördüğüm tek buğu önleyici CarPro Fog Fight o da Türkiye'de bulunmuyor malesef.. Cam su itici konusunda da malesef bu tarz ürünler ilk başta çok başarılı gibi gelirler ama etkileri çok kısa sürer. Bu konuda da Gtechniq C1 favorim.. Ancak ingiltereden getirtmek lazım. Bunun dışında Nasiol firmasının su kaydırıcı ürününü övüyorlar ancak ben deneyemedim henüz..

2. Guex şampuanı ilk kez duydum. Kalitesi veya performansı konusunda fikrim yok. Eğer kaliteli ve uzun ömürlü bir şampuan isterseniz. Meguiar's Wash & Wax şampuanı öneririm. 30tl civarı fiyatı var ancak yaklaşık 2lt ve çok yoğun olduğundan uzun bir süre kullanabilirsiniz..

3. Local jant temizleyiciyi de ilk defa duydum. Sanırım yerli üretim bir ürün. Bu tarz ürünler genelde balata tozlarını çözmeleri için biraz ağır kimyasallar barındırıyor ve bir kaç kullanım sonra jant boyalarınızı matlaştırabiliyorlar. Tavsiyem Sonax Yoğun Jant Temizleyici. Sülfür içeriği sayesinde kalıcı balata tozlarını çok başarılı şekilde çözerek, janta zarar vermeden temizlik sağlıyor.

4. Mikrofiber mikrofiberdir :) Ama Bim'de satılan ikili paket mikrofiber bezler 3tl ve oldukça iş görüyor. Bunun dışında Carrefour'da 5'li paketler oluyor bazen 6tl'ye onlarda aynı şekilde oldukça güzel. Bunlar fiyat/performans olarak daha başarılı ürünler..

Aldığınız ürünler işinize yarar ama çok fazla değil. O yüzden bence acele etmeden bütçenizi daha mantıklı kullanmanız daha yararlı olur sizin için..

iyi günler..
Yorumlarınız ıcın tesekkur ederım Guex alman markasıymıs hemde hesaplı denemek için sipariş verdim, fakat Localı bilmiyorum kararsız kaldıgımdan su anda beklemede 1 tane denemelik alabilirim begenmezsem atarım zaten ucuz fakat yorumlarında fıyatına gore kalıtelı oldugu yazıyordu bakalım ne olucak :)
mikrofiber bezin yerine de mikrofiber eldiven sipariş ettim , bezide bimden alıcam :D
köpürtme zımbırtısı olaraktanda Zirai ilaçlamada kullanılan 2 litrelik basıncını elımızle ayarladıgımız püskürtme kaplarından aldım 1 adet :D bakalım işe yarıyacakmı :))
yagmur kaydırıcı kaliteli olmasın önemli degil :) ön camda asla kullanacagımı sanmıyorum yan camlarda ve aynalarda kullanırım bitek işe yararsa yarar yaramazsada canı sagolsun zaten paket halde aldım hedıye gelicek :)
Ama bugu önleyici önemli deniyecegim eger işe yaramazsa sizin önerdiginiz bugu önleyiciyi satın alacagım ;)
yorumlarınız için teşekkur ederım bu işteki başarılarınızı az cok biliyorum bilgilerinizi paylastıgınız için sagolun :)

d.berkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cam su iticiyi aynalara uygulamanizi pek onermem. aynalar direk rüzgar almadiklarindan su zerrecikleri ayna üzerinden alamıyor ve aynanın görüşünü kapatıyorlar..