BMW mi POLO mu

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi diyeceksiniz ki ne alaka evet biri b segmenti diğeri c segmenti bir araç ama birazda para ve zevkle ilgili bir karşılaştırma
1- sıfır polo 1.2 tsi DSG
2- 2010-2011 model bmw 1.16 i benzinli otomatik
evet polo daha ekonomik ama bmw tecrübesi olan var mı beni üzer mi
Fiyat olarak polo 59.500
Bmw 55000-60000 arası

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 arac sıkıntılı bence o az yakıyo felan hıkaye gıtmek ıcın yuklenıyosun yakıyo kı gıtmıyoda araba
bmw o modelde temızını bulmak onemlı lpglı olucak bıde bu ıkısındense bence astra j al daha mantıklı derım
bmw nın gercekten parcaları cok pahalı ve senden oncekı kullanıcının nelerını yaptırıp yaptrmadıgını bılemedıgınden tam bı pıyango arac
polo cok boş bı arac gerek ıcı gerek dısı gogusluk bıle dumduz bombos aracta ve 1.2 motor yok turbo arızası yok bılmemnesı gıtmemesı felan en guzelı al bı astra bın temız temız yada seat leon bak fıyatlatını bılmıyorum ama 1.6tdı olabulır bak

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında asıl merak ettiğim bu 116 hp'lik atmosferik motorlu araçlar sorunları var mı otomatik vitesi nasıl kullanan tecrübesi olan arkadaşlar varsa paylaşımlarını bekliyorum

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
116 kaç km'de?

Ben sıfır polo tercih ederdim. Şehir içi kısmen agresif kullanımda 8lt/100km gibi bir değer görmüştüm. Ama dip gaz giderseniz 10lt'leri rahat görür.

116 konusunda ise normal kullanımda 8-9lt/100kmleri göze alın. ;)

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğiniz 2 araç arasında POLO tavsiye ederim (Yalnız kesinlikle Lounge paket olmalı, C sınıfı doluluğunda)

Ama ben olsam sıfır Leon alırdım. Fiyatına göre çok dolu bir araç. Mutlaka inceleyin derim.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımda E87 kasa 1 serisi var. 2 litre atmosferik 143 bg.
Sizin dedikleriniz 1.6 litre 116 bg olanlar.
Otomatik vitesi geçiş hızı iyi, sorunu yok. 6 ileri.

Ama tüketim gibi bir kaygınız varsa bu arabayı düşünmeyin. Arkadan itiş ve otomatik vitesle şehir içi 10 litre ve üzeri olur tüketim.

Amacınız eğer sürüşü keyifli, arkadan itiş bir BMW'ye bineyim diyorsanız 1.16'da bunu pek hissedemezsiniz. Motor zayıf kalıyor.

Evet araç kompak, sürüş pozisyonu yere yakın keyifli. Acımaz da üst devirlere çıkarsanız performansı iyi (2 litre için diyorum, 1.6 'da performans beklentiniz olmasın) ama benim açımdan ne kadar sürücü odaklı arabaları sevsem de önemli eksileri var.

Aracın içi küçük. C sınıfında daha küçük bir iç hacim aklma gelmiyor. Ön aksın arkasına yerleştirilmiş motor, ortada kocaman şaft tüneli olunca haliyle kaçınılmaz sonuç. Arka diz ve baş mesafesi kısıtlı. Ortaya 3. kişi çok oturamaz. Bagaj da fazla büyük değil.

Süspansiyonları aşırı gergin. Direksiyon elektrohidrolik sistem. His ve geri bildirim iyi ama aşırı sert.

Bekar olsam veya bagaj-arka koltuk hacmi benim için çok önemli değilse(çocuk koltuğu, bebek arabası vs. olmasa) temiz bir 1.20i 'yi (1.16 değil) her türlü kombinasyondaki Polo'ya tercih ederdim.

arasbagdatli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabikide bmw poloda güzel araba ama bmw nin yanında biraz düşük kalıyor

satılık araba aracılıgıyla gönderildi.