Bir Corsa D Sorunsalı

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Aracta emme ve egsoz manifoldlari kontrol edildi, map ve maf kontrol edildi, depo havalandirma valfi degisti, ateşleme bobini ve bujiler 1000 km once degisti,kulbutor kapak contasi degisti, yag basinc musuru degisti, egsoz katalizor kontrol edildi, egsoz susturucu ve borular kacak kontrolu yapildi, ilk once 2 nolu sonra 1 nolu sensor uzerindeki ayni marka ve numarali sensorler ile degistirildi, en son 1 nolu sensor degismeden once P0130 nolu hata veriyordu, arabanin gidisinde ve gaz tepkimesinde sorun yoktu, 1 nolu sensor degistikten sonra gaz tepkimesi degisti bir gaz yiyor bir yemiyor, P0130 hatasi gitti yerine P0135 hatasi geldi.

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracta emme ve egsoz manifoldlari kontrol edildi, map ve maf kontrol edildi, depo havalandirma valfi degisti, ateşleme bobini ve bujiler 1000 km once degisti,kulbutor kapak contasi degisti, yag basinc musuru degisti, egsoz katalizor kontrol edildi, egsoz susturucu ve borular kacak kontrolu yapildi, ilk once 2 nolu sonra 1 nolu sensor uzerindeki ayni marka ve numarali sensorler ile degistirildi, en son 1 nolu sensor degismeden once P0130 nolu hata veriyordu, arabanin gidisinde ve gaz tepkimesinde sorun yoktu, 1 nolu sensor degistikten sonra gaz tepkimesi degisti bir gaz yiyor bir yemiyor, P0130 hatasi gitti yerine P0135 hatasi geldi.

Sensörlerin kablolarını ve soketlerini de kontrol etmenizi tavsiye ederim. Eğer sıfır sağlam sensör takıldığı halde bu hatayı veriyorsa sorun o sensörün tesisatı ile ilgili olabilir hocam.

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Yeni sensorun arizali olabilecegi kanisindayin yarin sabah eski srnsoru yerine takacagim P0135 hatasi degilde P0130 verirse yeni sensorun isitma devresi arizali olma ihtimali yusek, elektrikcimide aradim, araba elektrikcinin dukkanda, elektricimde ayni fikirde yeni sensor arizali olma ihtimali yuksek dedi

• Beğen
Tepkiler: Nobran

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Uzun zamamdir aracimda bulunan oksijen sensoru soruu ile ugrasmaktayim enson sensor degisimi yapildi ve hata kalmadi yol testinde arabanin cekisi isteksizlesti ve tekrar makinaya bagladigimizda P0135 hatasi aldim, P0135 ariza cozumu icin opel servislerinde kullanilan ariza tespit diagramini buldum lakin bu diagramda yazilanlari uygulayabilmem icin sigorta panelinin semasi gerekli elinde olan varsa paylasim yapabilirmi? Altta ornek bir diagram var ama corsa d icin bulamadim, ikinci resimdeki bizim sigorta paneli
37743fee08bb6456c2ceabbc0178534c.jpg
cf750762791b85c418065749f5033bb9.jpg