Benzinli Araçlar Hakkında Bir Düşünce...

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
 Arkadaşlar insigniateam da bir ara hepimiz; araba şöyle çok yakıyor böyle çok yakıyor diye konuşuyorduk.Halbuki insignia basmadığınız zaman( leon 1.6 102 hp, golf, astra 115 lik ecoteck ayarında yakan) gayet makul seviyelere inebilen bir araçken bizler gerek şaka mahiyetinde gerek ciddi benzin konusunu çok dillendirince bir süre sonra ciddi ciddi arabanın  adı çıktı gibi oldu.... Nyemiş efendim araba inanılmaz çok yakıyormuş!!!! 180 hp araba bastığında inanılmaz bir şekilde gidiyor ama max 15 litreyi yinede geçmiyorken biz kendi kendimize adını çıkardık:) basmadığım zaman ama çok dikaktli kullandığım zaman 9,5 litreyi kendim yakalayabiliyordum fındıkzade-bakırköy arasında....

şimdi aynı durum 1.4 T ler ile dizelciler arasında şaka mahiyetinde devam ediyor ama böyle giderse bu arabanında adı çıkar ve ilerde 2. elde sorun yaşarsınız benden söylemesi... daha dün 1.4 tsı passat ın ortalamasına baktım 14.6 daydı... buyrun size ortalama... rocco 1.4 tsı 160 lığın ortalamsının 9 dan aşşağı düştüğünü görmedim...

Demem o ki; araçlar bence çok yakmıyor kıymetini bilin... ben bir depo benzinle bakırköyden çıktım ve bakırköyden boğazı çıkana kadar devamlı dur kalkla birlikte genelde 120 ile ama çok kez 130-140 a çıkarak tam 750 km yol alabildim...

Herkese keyifli sürüşler...

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: BENZİNLİ ARAÇLAR HAKKINDA BİR DÜŞÜNCE...

uzun yolda 100km sabitle bir depoyla 800 km yapıyorum şehir içi hep kısa mesafe olmasına rağmen şu an bir depola 500 km yapıyorum bana göre makul.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Benzinli Araçlar Hakkında Bir Düşünce...

güzel bir düşünce olmuş sn Gökhan_55
aslında forumda çoğu zaman şakayla karışık yazdığımız birbirimize takıldığımız
konular henüz araç alıcak ya da almayı düşünenleri bazen olumsuz etkiliyor
bence problemler ve yakıt konusunu çok abartıyoruz bazen katılıyorum

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben her zaman için hem hali hazırda kullandığım araç için hem de herhangi bir başka araç için olsun elimden geldiğince objektif olmaya çalışmışımdır.. sorunsuz araç yok bu bir gerçek ama bizler genelde( bizler derken, arabasına hayranlık duyupta forumlarda sabahlayanları diyorum:D ) pimpirikli insanlar olduğumuz için çoğu sorun sayılmayan şeyi dahi büyütüyoruz çünkü bişey çıksada araçla uğraşsam mantığı var bunun altında:) çoğumuz içins servise gitmek bile bi zevk bunu kabul edelim:)

Şimdi burdan yola çıkarakta yeni araç alacak ya da almış insanlarda da algıda seçicilik oluyor... arabayı hiç tanımayan insana hemen arabada rüzgar sesi aramaya başlıyor, 3. stoptan su girmiyorsa şaşırıyor:) neden bu arabanın paspasları kuru diye düşünüyor haliyle:)

Lorenzo Von Matterhorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimde ortalama yakıt tüketimi 8 ila 8.5 litre arası değişiyor ve gayet keyif alarak kullanıyorum arabayı. belki TL bazında düşünecek olursak çok yakıyor gibi gözükebilir fakat benzinin 4.02 olduğu bir yerde bu fiyatlar gayet makul. geçenlerde 150kmlik bir yola gittim ama yavaş gitmeyi beceremedim :D o yüzden uzun yolda nasıl yaktığını bilmiyorum aracın. bilen biri varsa 1.4T ler uzun yolda kaç litre yakıyor(100-120km/h)??
thnxx

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben bugün beşiktaş-çekmeköy arası gidip geldim 120km ortalama hızla 14.5lt de başlayan ort tüketim 11.5 a kadar indi araç 500 km de 250km ye yakınla yarım depoya gelmedi daha hep istanbul şehiriçi kullandım genede yoğun trafikte, bu olayın aynısı aslında dizelciler içinde geçerli biz her ne kadar şaka amaçlı söylesekte dışardan takip eden anlayamayabilir dizel 95hp yi çok güçsüz sanabilir tercih etmesine engel olmuş olabiliriz bence artık bu dizel -benzin tartışması sonlansın kendi düşüncem saygılar

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tamam tamam  artık dalga geçmiycem benzincilerle :)