Ben Nerden başlcam bilemedim yardım edermisiniz.

metinonline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.
2008 Model Opel Astra H HB Enjoy (90) marka model aracım var.

Ne olduysa 18 ocakta istanbula yağan kardan sonra oldu. Aracımı kar yağcak diye garajda değilde sokakta bırakmıştım malum garajdan çıkamıcaktım. Neyse kar telaşesi bitti. Aracımı 3-5 km kullandıktan sonra bir anda ön gösterge panelinde Benzin göstergesi hız göstergesi gözlerimin önünde 0 a vurdu bütün ışıklar söndü. Farlarımı kapatmak istediğimde kapamamıştı. Neyse sağa yanaşıp aracı Stop ettiğimde tekrardan çalışmadı. Neyse daha sonra yarım saat bekledim ve arabam tekrardan çalıştı. Elektrikçiye falan götürdüm. Ama bişey olmucağını falan söyledi gerçektende olmamıştı. fakat bu son zamanlarda aynı şeyler tekrardan olmaya başladı. kimi kontrak terminden diyor kimi Ecu dan diyor. Neyden kaynaklı olabilir. servisten başka kime gitmem gerekir. Yardımcı olursanız sevinirim belki başına bu durum veya benzeri gelen vardır.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir makineye bağlatın bakalım hata kaydı verecek mi?

metinonline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onu yaptırcam bugün bakalım nolcak. Başka önerisi olan arkadaş var mı ?

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onu yaptırcam bugün bakalım nolcak. Başka önerisi olan arkadaş var mı ?

Arabayı kar altında bırakmanın boya ve korozyon açısından zararı olsa da elektronik parçalara kar, bu tip bir zararı kısa dönemde vermez.

Problem tam olarak şurada diyemiyorum fakat ECU da problem yoktur. ECU' da problem olsa yada korozyon ciddi ilerlemiş olsa probleminiz ara ara değil sürekli olurdu.

Benim tavsiyem ustanız yada servis bu problemene neden olacak soketleri pas ve korozyondan arındırıp koruma altına almalı ve problem devam ederse parça değişimi öyle olmalı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Akünün şase bağlantısını kontrol ettirin, hatta tedbir olarak aküden motora yeni bir şase kablosu çektirin.

metinonline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tşkler arkadaşlar dediklerinizi bugün götürceğim ustaylada paylaşacam. bakalım nolcak hayırlısıyla şu işten bir kurtulsam çok can sıkıcı bir durum