Basınç sensörlü jantı değiştirmek

Eren14

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Aracım 2014 Corsa Essentia. Aracı aldığımda Gm'in teneke jantları takılıydı, şimdi yerli bir markanın alaşım jantlarını taktırmak istiyorum ama teneke jantlarda basınç sensörü mevcut. Yeni alacağım jantların çapı aynı fakat yere temas yüzeyinde yani genişliğinde 1 inc fazla. Bu alaşım jantlara orijinal jantlardaki sensörlü sibopları taktırıp kullanabilir miyim bir sorun çıkartır mı? Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sorun olmaz diye düşünüyorum hocam. Sonuçta ucuz bir parça değil tüm jant çaplarında kullanılabilir diye düşünüyorum.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Basınç sensöründe sorun olmaz fakat 25.4mm fazlalık yanakta birim değiştireceği için buda lastik çevresi uzunluğunu etkiler. Hızınızda ve aracınızın km sayacında şaşma olacaktır.

Sensörler takılırken karıştırılırsa ekranda yanlış lastikleri gösteriyordu diye hatırlıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Eren14

Eren14

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Basınç sensöründe sorun olmaz fakat 25.4mm fazlalık yanakta birim değiştireceği için buda lastik çevresi uzunluğunu etkiler. Hızınızda ve aracınızın km sayacında şaşma olacaktır.

Sensörler takılırken karıştırılırsa ekranda yanlış lastikleri gösteriyordu diye hatırlıyorum.
Öncelikle teşekkürler. Yanak kalınlığında herhangi bir değişiklik düşünmüyorum sadece alaşım daha hafif bir jant istiyorum ve fabrika çıkış boyutlarında lastiklerle devam edeceğim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Öncelikle teşekkürler. Yanak kalınlığında herhangi bir değişiklik düşünmüyorum sadece alaşım daha hafif bir jant istiyorum ve fabrika çıkış boyutlarında lastiklerle devam edeceğim.
Sensörler karıştırılmadığı sürece sorun yaşamazsınız

• Beğen

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sensörleri sök-tak yaptıktan sonra mecburen özel veya yetkili serviste(Bazı lastikçilerdede bulunuyor)kalbirasyon yapılacak...Bu yüzden jant değişiminde sıkıntı olmaz...Sensörlerin sırası önemli değil...

• Beğen

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa d aracımda lastik değişimi sensör çıkartıp takma filan oldu kalibrasyon cihazı filan kullanılmadı DDS tuşu basılı tutup yanıp sönme vs olduktan sonra kendisi tamamen ayarladı ve sorunsuz kullandım