Astra sinyal lambalari ariza kodu silemiyorum

caner.demirci.37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm herkeze hemen konuya giriyorum bodozlama aracim 2011 opel astra sport tourer model aracim da gecenler de ( sağ arka donus sinyali ariza) diye bir ariza verdi 1 yil oncede boyle bir sriza vermisti ampulu patlamisti neyse degistirmistim o zmn sinyal yanmaya basladi ama bilgi ekraninda hala ariza sinyali vermeye devam etti bende cozemeyince oto elektrikciye gittim obd ye bir kablo takip sifirladi be duzeldi. Neyse gecenlerde yine ariza verdi sokup baktim ampuller saglam ve calisiyorlardi aradtirdim kurum gibi bir olay olma soz konusu dediler soketleri zimparaladim iletkenlik azalmistti zimparalayinca duzeldiler fakat sinyal yine huzli yanip ariza gosteriyordu ben de sol arka stopu soketinden cikartip sag tara takayim bakalim ariza vericek mi dedim soldan cikartigim gibi orasida ariza verdi (sağlam olduğu halde ) kisacasi 2 side calisiyor ama ariza var diye uyari veriyor bende su internette satilan elm327 diye bir obd2 cihazi aldim programini kurup hata kodlarini sifirlama yaptigi icin ama hangi programi kullandiysam hata kodu bulunamadi diyor. Su sinyal uyarisini nasil silicem yardim edin lutfen

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhabalar caner hocam aramiza hoşgeldiniz. Aydınlatma uyarıları silerek gitmez diye biliyorum. Arızayı gidermek zorundasınız. Ayrica sinyallerin direk kendisine odaklanmayin sinyal ile birlikte yanan bir lamba vs mutlaka vardir. Dikkatli bakalim hocam.

caner.demirci.37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasip bey cvp icin tsk ederim ilginc olan ise saoldaki stop lambasini soketten cikardigim gibi sol arka sinyal ariza bilgisini verdi yani saglam bir stop lambasini cikarttim soketten diye ariza vermesi de pek normal deil acaba bir dusuncem var sistem sirf servisete yapilsin diye zoraki goturmek icin mi oyle uyariyor acaba ampuller degisiyor hepsi ama sifirlama yapilamadigi icin servise gitmek zorunda brakiyor da olabilirler mi ( mesela ayni zamanda yağ değisim sinyalide yandi 2 gun once yağ değisimini yapinca otomatik olarak sonucekmi sence ? )

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bendede sağ park lamba arızası diyordu bir türlü çözemiyorduk meğer yanlış ampülü değiştiriyormuşuz :)

Yağ uyarısı konusunda yol bilgisayarı ayarlarından yağ değişimi bölümüne gelip SET tuşu ile sıfırlamak gerekiyor :)

Son düzenleme:

caner.demirci.37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tmm yağ değisimi oyle halledilir buyuk ihtimalle ama bakalim baska biri cikicakmi konuyla ilgili ayni sorunu yasiyan cunku ilginc olan sağlam stop lambasinin sadece soketinden cikartinca ayni hatayi vermeye baslamasi vede duzelmemesi [emoji848]

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Dörtlüleri yakarak sağ ve sol ön çamurluktaki sinyal lambalarını kontrol edin, anormallik yoksa takmış olduğunuz ampulün kodunu(w16w) ve kalitesini kontrol edin. Osram yada Philips marka ampül tavsiyemdir. Ayrıca dörtlüler yanarken ampüller arasında ki ışık şiddeti aynı mı bir bakın. Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

caner.demirci.37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 lukeri acinca normal calisiyor birde daha onceden birkere daha bozulmustu o zmn ampul patlamisti osram alip takmistim bir kontrol edeyim birde dedigim gibi sol taraf hic bir islem gormemisti soketten cikartip diyerine takmak bile boyle bir hata vermesi normal degil bence

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dörtlüleri yakarak sağ ve sol ön çamurluktaki sinyal lambalarını kontrol edin, anormallik yoksa takmış olduğunuz ampulün kodunu(w16w) ve kalitesini kontrol edin. Osram yada Philips marka ampül tavsiyemdir. Ayrıca dörtlüler yanarken ampüller arasında ki ışık şiddeti aynı mı bir bakın. Kolay gelsin.
Benimde ilk aklıma bu geldi, ampulun değerlerimi farklı acaba?

caner.demirci.37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cozum bulursam bilgi icin geri donus yapicam

mdt58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba bende de 2006 astra var fren lambası arızası veriyor ama patlamış yok sorunuzu bulanıyorum lambaları değiştirdim ama hala arıza veriyor elektrikçi direk sigorta tablası degısecek dedı ama bence en son denecek sey dıye dusunuyprum konu ıle ılgılı bılgisı olan arkadaşlar var mı acaba