Astra Krom Eşikleri Fosfor Maviye Boyasam mı?

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Arkadaşlar Bugün kapı eşiklerine Krom paslanmaz çıta taktırdım. Aslında forumda yapmışlar mavi Ledli ışıklı çıta bulurmuyum diye çıktım izmir 3ncü sanayiyi tek tek dolaştım yok! özel yapım olarak örnek görsek yaparız filen dedi bi kaç yer :cool: neyse ben astra logolu krom çıta taktırdım 4adet :hıh: Sonra başka araçta logosu fosforla boyanmış araç gösterdiler gündüz olduğu için fazla tatmin etmedi beni.ama gece hoş görünyormuş :eek: böyle bişe gören duyan bilen varmı uygulasam nasıl olur?

Kendim kapı eşiklerinin fotolarını çekmedim daha olurda boyarsam aklıma yatarsa fotoğrafını çekip paylaşıcam. Aşağıdaki fotoğrafı örnek verdim bu ASTRA yazılarını mavi fosfor boya ile boyasam nasıl olur ışık vurunca parlarmı kapı açılınca iç aydınlatma ışığı parlaması için yetersiz kalır sanırım.yada direk karanlıkta parlayan fosfor boyalar var bu kezde iç aydınlatma engel olmasın ışık var diye parlaklık oluşmaz mı? :confused:
Manyak heves yaptım orda astra yazısının ışıl ışıl parlamasını istiyorum :D:D:D
OPEL-ASTRA-KAPI-ESIK-CITASI__19665135_0.jpg

Yazıya uygulamayı düşündüğüm fosfor boya ve özellikleride bu sitede. http://www.fosforluboya.com/

Tam anlamıyla istediğim bu ürün Foforlu boya gece kendinden parlayan
http://www.fosforluboya.com/?mode=urun/viewpro/&p_id=103&r_path=urun/product/&cat_id=25

Fikirlerinizi bekliyorum...:confused:

Son düzenleme:

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra yazan kısmın harflerinin içini kestir, alta led döşe, tadından yenmez

goldbergbrk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
metali tutarmış sitesinde yazdığına göre denemek gerekli.
aklıma çok değişik fikirler geldi ama bunun acaba kırmızı olanı warmı hepsi yeşilmi bilemiyorum cantlar ve ön konsola fena durmaz gibi :)

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
metali tutarmış sitesinde yazdığına göre denemek gerekli.
aklıma çok değişik fikirler geldi ama bunun acaba kırmızı olanı warmı hepsi yeşilmi bilemiyorum cantlar ve ön konsola fena durmaz gibi :)

6 rengi var araştırdım ama izmir içinde bulamadım daha iyice bir gıda çarşısına gidip araştırmam gerek varsa bitek orda vardır. Fikrin güzel Aracın konsoluna iç kapı kollarına filen uygulana bilir ama çok araç içindeki forsforlu parlaklık gözü yorar gece sürüşlerinde rahatsız edici olucaktır.

Uygulanabilecek Alanlar
- iç veya Dış Kapı kolları
- Jant Yanakları
- Aracın Amplem Marka yazıları ve Logoları
- Dış Dikiz aynasının boyasız siyah alanları Arka yüzeyinde
- Kapı Metal Eşikleri :cool:
- Ön ve Arka baskı balata Diskleri
- Egzosun dairesel çerçevesi
- Plakaların Çerçevesi
- Ön sislerin çerçevesi
- Far içlerinin bir kısmı veya tamamen sinyal kısımları
- Yan sinyaller

vs. daha bir çok alan bulunabilir yaratıcılıkta sınır yok :D araba ışıl ışıl olur hepsi uygulanırsa abartılmadan bi kaçı uygulansa süper olur.
Mesela benim araç maviye yakın bir tonda şimşek grisi ben mavi fosfor jant kenarları ve iç diskler egsoz yanağı ve ön sis çerçevesi yan sinyaller kapı eşiklerini düşünüyorum acaba nasıl olur diye... :cool:
Bu fosforlu boya 10 yıl fosfor özelliğini kaybetmiyor.

Gündüz Renk Tonu - Gece Fosforlu Tonu
Lacivert - Açık Mavi
Sarı - Açık Sarı
Kırmızı - Açık Kırmızı
Yeşil - Parlak Yeşil
Turuncu - Pralak Turuncu
Açık Mavi - Beyaz

Son düzenleme:

Combo_Murat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birol yap bakalım da bir görelim

Bana göre güzel olur diye düşünüyorum

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Birol yap bakalım da bir görelim

Bana göre güzel olur diye düşünüyorum

Yavaştan bu işe Kafaya koydumda abi fakat boyayı bulamıyorum normal fosfor var oda benim istediğim bişe değil ışık vurunca parlıyor o fosfor :(
Benim istediğim gece ışıksız ortamda kendinden fosforun parlaması :cool: öyle boyada var zaten sadece izmirde bulamadım şuanda :confused: Bulursam eşikler garanti diğer aksamlarıda abartmadan boyuyabilirim.

Combo_Murat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim COMBO'lara göre de olursa süper olur

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
bende kaç gundur araştırıyorum bursada bir arabada gördum adam jantları boyamış fosforlu renge kor rengi gibi ama fosformu yoksa birde sedefli renkler var yanar döner dedikleri omu kestiremedim fosforu toz olarakta hazır sprey olarakta satıyorlar istanbulda benim bildiğim bir yer var alman malı hazır sprey satıyorlar bi kutu alıp bir yere deneyeceğim bakalım benim görduğum jant fosforlu boyamı yanar döner boyamı