Astra J Edition Tweeter Hoparlör Çalışmıyor.

HamitD41

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
Aracımda (cd300) ön konsolda bulunan 2 tweeterların da çalışmadığını farkettim. Ölçü aletiyle daha ölçüm yapmadım ama tweeterlar arızalı ise hangi tweeter hoparlörler uyuyor? Hangisini almam gerekiyor?

Ayrıca sorunun tam tespiti için nasıl bir yol izlemem gerekir?

Merkezi hoparlör de olmadığını gördüm buraya da hoparlör eklemek istiyorum konu ile ilgili bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu tarz durumlarda, iyi bir ses sistemi yapan tanıdık bir multimediyacıya gitmenizi tavsiye ederim . Nokta atışı bir tespit olur hemde uğraşmamış olacaksınız

HamitD41

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Bu tarz durumlarda, iyi bir ses sistemi yapan tanıdık bir multimediyacıya gitmenizi tavsiye ederim . Nokta atışı bir tespit olur hemde uğraşmamış olacaksınız
Ölçüm yaptığım da 2 tweeterın olduğu yere 12v geliyor. Büyük ihtimal tweeterlar bozuk. Buraya uyabilecek tweeter nasıl bulabilirim onu araştırıyorum :)

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Voltaj gelebilir ama teyple alakali olabilir tweterin ikisinin birden bozuk olmasi ilginc, twetere sokup baska bi ses sisteminde test edin bi gercekten bozukmu yoksa teyptenmi

HamitD41

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Voltaj gelebilir ama teyple alakali olabilir tweterin ikisinin birden bozuk olmasi ilginc, twetere sokup baska bi ses sisteminde test edin bi gercekten bozukmu yoksa teyptenmi
Evet bende şaşırdım 2 sinin birden bozulmasına. Ölçü aletinin ohm değeriyle ölçüyorum ohm göstermiyor normalde 4 ohm göstermesi gerekiyor fakat değer göremedim. Başka bir arkadaşın ses sistemine bağladım ondan da ses alamadım.

Ekli dosyalar

• 99C65597-D6EE-410B-BBCD-AACD430968F1.jpeg
    99C65597-D6EE-410B-BBCD-AACD430968F1.jpeg
    236.1 KB · Görüntüleme: 7

serkan10

Kayıtlı Kullanıcı
22-Edirne
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu bende yaşıyorum uzun zaman geçmiş ama fikri olan var mı buraya hangi tweteer uyar

WoLDiMoR

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bendede var bu problem