Astra j 1.6 cdti alt viteslerdeki cansızlık

delifirtinaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar.
2014 Astra j 1.6 cdti 136 bglik cosmo manuel araç sahibiyim. Aracım 88000 de. Ağustos ayında ikinci el olarak aldım. Aracı aldığım anda bakımlarını yaptırdım.Fakat şöyle bir sorunum var. Bilen arkadaşlardan yardım veya yönlendirme rica ediyorum. 1 ve 2. viteste özellikle motor ısındıktan sonra turbo basıncı neredeyse yok gibi. 3 ve üzeri viteslerde beklediğim gibi olmasada turbo basıncı kısa bir süre kendini hissettiriyor. ki ben aynı aracın 110 luğunu kullandım ve 110 luğun çekiş açısından çok daha iyi ve atak olduğunu farkettim. Aracımda kesinlikle bi sorun var ama en kolay yoldan nasıl çözebilirim onu bilemiyorum. Sizce sorun ne olabilir?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar.
2014 Astra j 1.6 cdti 136 bglik cosmo manuel araç sahibiyim. Aracım 88000 de. Ağustos ayında ikinci el olarak aldım. Aracı aldığım anda bakımlarını yaptırdım.Fakat şöyle bir sorunum var. Bilen arkadaşlardan yardım veya yönlendirme rica ediyorum. 1 ve 2. viteste özellikle motor ısındıktan sonra turbo basıncı neredeyse yok gibi. 3 ve üzeri viteslerde beklediğim gibi olmasada turbo basıncı kısa bir süre kendini hissettiriyor. ki ben aynı aracın 110 luğunu kullandım ve 110 luğun çekiş açısından çok daha iyi ve atak olduğunu farkettim. Aracımda kesinlikle bi sorun var ama en kolay yoldan nasıl çözebilirim onu bilemiyorum. Sizce sorun ne olabilir?
Aldığınızdan beri mi böyle, sonradan mı oldu?

• Beğen
Tepkiler: delifirtinaa

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@delifirtinaa öncelikle aramıza hoşgeldiniz hocam. Aracınızda herhangi bir arıza lambası vs yanıyormu ? Böyle bir durum söz konusuysa öncelikle ona yoğunlaşmak lazım. Benimde aracım bazen bana hantal geliyor hatta bir gariplik olduğunu düşünüyorum ancak işyerinde benima aracımdan daha düşük modelli araç vs kullanıp sonrasında kendi aracıma bindiğimde dünya varmış diyorum. Sizinkide buna benzer bir durum olabilir mi ? Yinede içinizin rahat etmesi açısından servise giderek aracınızı bilgisayara bağlatıp detaylı baktırabilirsiniz.

• Beğen

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Turboda ve aksamlarında bir sıkıntı olabilir..Turbonun 1800 den sonra ciddi şekilde hissettirmesi gerekir..Maf ve map sensörlerinede bir baktırın isterseniz..Birde Turbo basınç sensörüne..Aklıma gelenler bunlar..136 beygirlik bir aracın alt devirlerde bu hissi vermemesi gerekir...

• Beğen

delifirtinaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşbulduk. cevabınız için çok teşekkür ederim. Hiçbir arıza lambası yanmıyor aracımda. Dediğim gibi aynı aracın 110 luğunu kullandıktan sonra bunun farkına vardım. özellikle 2. viteste 2000-2500 devirde turbosuz bir araçmış gibi motor bağırıyor ve olması gereken şekilde araç hızlanmıyor. Turbo basıncını hissedemiyorum. Çekiş üst viteslerde (4-5-6) biraz düzeliyor. Aracımda aldığımda benden önceki sahibi orjinal egzoz sistemini değiştirmiş. Çift egzoz yaptırmış. Sorun egzoz sisteminde olabilirmi?

Ekli dosyalar

• Clipboard014.jpg
    Clipboard014.jpg
    41.4 KB · Görüntüleme: 65

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hoşbulduk. cevabınız için çok teşekkür ederim. Hiçbir arıza lambası yanmıyor aracımda. Dediğim gibi aynı aracın 110 luğunu kullandıktan sonra bunun farkına vardım. özellikle 2. viteste 2000-2500 devirde turbosuz bir araçmış gibi motor bağırıyor ve olması gereken şekilde araç hızlanmıyor. Turbo basıncını hissedemiyorum. Çekiş üst viteslerde (4-5-6) biraz düzeliyor. Aracımda aldığımda benden önceki sahibi orjinal egzoz sistemini değiştirmiş. Çift egzoz yaptırmış. Sorun egzoz sisteminde olabilirmi?
Ankara 2CR-Serhat İnci var, ona ulaşın bence, sorununuzu çözecektir. Ya da Seçim OPEL Özel Servisi

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta 110'luk gayet memnunum her şeyinden. Opel Astralar dışarıdan müdahaleyi pek sevmiyor, hatalı egzoz sitemi de tabii bu duruma yol açabilir. Bence aracı bir teste tabii tutturun torkuna , beygir gücüne, çekişine ve motor turbo dahil bir baksınlar rapor versinler bakalım.