Astra j 1.6 115bg aracim hakkinda bikac soru

Mekseline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[img=450x600]http://img.tapatalk.com/d/14/04/28/2e3eqaqe.jpg[/img]
[img=450x600]http://img.tapatalk.com/d/14/04/28/epava9y7.jpg[/img]
Arkadaslar aracimi dedigim gibi yeni aldim. Daha ne nedir nasildir bilmiyorum:) aracimi alirken bir ekspertize goturdum ve performans raporlari su sekildedir.
Raporda 92.5 bg cikiyor gucu. normalde 115 bg olmasi gerekirken bu nedendir acaba? Test vites 4 te deneniyor ve 4.400 rpm de acaba ondan midir? Vites 5 te ve ya daha yuksek devire ciktiginda hp degeri atar mi? Yada motorda teknik bi sikinti mi vardir?
Son olarakta aracimin performansini nasil arttirabilirim( chip tuning yazilim sprint booster headers hava filtresi degistirmek gibi) onerileriniz nelerdir?
Simdiden cok tesekkur ederim

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j 1.6 115bg aracim hakkinda bikac soru

Keşke bu sorularınızı  ekspertiz  yaptırdığınız ve sonucunda da raporu aldığınız yetkililere sorsaydınız. Size daha sağlıklı ve net bilgi verirlerdi diye düşünüyorum.  Kaldı ki; 1,6 atmosferik motora chip tuning uygulaması olmuyor olsa da sonuç vermiyor, olan cebinizdeki paranıza olur. madem  performans  düşünüyordunuz keşke 1,4 T  tercih etseydiniz, 115 hp atmosferik  böyle bir kasa için biraz hantal kalabilir ama öyle aman amanda üzmez sizi.

Mekseline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
Keşke bu sorularınızı  ekspertiz  yaptırdığınız ve sonucunda da raporu aldığınız yetkililere sorsaydınız. Size daha sağlıklı ve net bilgi verirlerdi diye düşünüyorum.  Kaldı ki; 1,6 atmosferik motora chip tuning uygulaması olmuyor olsa da sonuç vermiyor, olan cebinizdeki paranıza olur. madem  performans  düşünüyordunuz keşke 1,4 T  tercih etseydiniz, 115 hp atmosferik  böyle bir kasa için biraz hantal kalabilir ama öyle aman amanda üzmez sizi.
Gun ici orayida arayip gerekli bilgiyi alicam sizlerden gelen yorumlari bilgi edinmek istedim :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sonuçlar normal.bütün arabalarda bu şekilde çıkar.tam beygirini gösteremezler.sürtünme faktörü +ölçüm hatası payı var.ayrıca 5000 devirde ölçselerdi sonuç daha iyi çıkardı.araçta lpg var mı?

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

testi yaptırdığınız yerdeki dyno nun kalibrasyonunun  düzgün olduğundan emin misiniz?  aynı aracı 3 farlı yerde dyno ya sokun üçünden de farklı rakamlar çıkacaktır

Mekseline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
sonuçlar normal.bütün arabalarda bu şekilde çıkar.tam beygirini gösteremezler.sürtünme faktörü +ölçüm hatası payı var.ayrıca 5000 devirde ölçselerdi sonuç daha iyi çıkardı.araçta lpg var mı?
Yok aracim benzinli.
Evet aradim orasida oyle dedi. Bide odak servisi aradim ayni sekil onlarda cvp verdiler hicbiri ayni degeri gostermez diye. 
Hava filtresinin hp yi biraz yukseltecegini soyluyorlar. Ne tip bi hava filtresi takmam gerekir?

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

1.6 atmosferik 115 HP gücü 6000 devirde verir. Dyno motor gücünü %100 göstermez. Şanzıman ve aktarmada bu gücün bir kısmı kaybedilir. Dyno'da 6000 devirde 100-105 arası bir güç alınabilir. Test merkezlerindeki cihazların kalibrasyonu düzgün olmadığı için sonuç %3-5 arası değişebilir. Sizin rapora baktığımda baştan savma bir test görüyorum. İlk olarak araç 4400 devir sonrası güç kesmiş. Motorda sorun yoksa dyno tamburu dişlileri bitmiş ve artık lastik patinaja düşmüş şeklinde yorumlanabilir. Test merkezleri riske girmemek için yüksek devirli araçlarda tam güce çıkmıyor. Motorunuzun sağlıklı test sonucu aşağıdadır.

[img=463x600]http://www.mgi-motorsport.gr/newsimages/thumbs/51.jpg[/img]

Mekseline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
1.6 atmosferik 115 HP gücü 6000 devirde verir. Dyno motor gücünü %100 göstermez. Şanzıman ve aktarmada bu gücün bir kısmı kaybedilir. Dyno'da 6000 devirde 100-105 arası bir güç alınabilir. Test merkezlerindeki cihazların kalibrasyonu düzgün olmadığı için sonuç %3-5 arası değişebilir. Sizin rapora baktığımda baştan savma bir test görüyorum. İlk olarak araç 4400 devir sonrası güç kesmiş. Motorda sorun yoksa dyno tamburu dişlileri bitmiş ve artık lastik patinaja düşmüş şeklinde yorumlanabilir. Test merkezleri riske girmemek için yüksek devirli araçlarda tam güce çıkmıyor. Motorunuzun sağlıklı test sonucu aşağıdadır.

[img=463x600]http://www.mgi-motorsport.gr/newsimages/thumbs/51.jpg[/img]
Aydinlati bilgi icin tesekkur ediyorum icim rahatladi :) peki hava filtre oneriniz var midir?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam hava filtresinden önce sprint booster alın taktırın eminim çok büyük fark göreceksiniz :)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Mekseline link' Alıntı:
Aydinlati bilgi icin tesekkur ediyorum icim rahatladi :) peki hava filtre oneriniz var midir?

Hava filtresi olarak KN kutu içi kullanabilirsiniz. Hissedilir bir fark göremeyebilirsiniz. Ben kimseye sprintbooster tavsiye etmem. Sprintbooster aracın performansını artırmaz sadece daha hızlı olduğunu hissedersiniz.