ASTRA H (yardimci olurmusunuz)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
öncelikle arka camlar elektrikli mi, manuel mi onu söylerseniz.

Birde yukarıda yazdım, söyelediğiniz paket TR de ESSENTIA olarak geçiyor ve uzaktan kumanda ile kapanan (comfort closing) camlar bu pakette yok. Eğer aracınızda REC (arka sigorta kontrol ünitesi) varsa (bu essentia larda olmuyor) ve camlar programlı olmasına rağmen hala daha camlar uzaktan kumanda ile kapanmıyorsa 2 ihtimal var.

1. REC ünitesinde comfort closing özelliği açık değil. (tech2 yada OPCOM ile aktif edebilirsiniz)
2. REC ünitesi arızalı.

Son düzenleme:

recordit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle arka camlar elektrikli mi, manuel mi onu söylerseniz.

Birde yukarıda yazdım, söyelediğiniz paket TR de ESSENTIA olarak geçiyor ve uzaktan kumanda ile kapanan (comfort closing) camlar bu pakette yok. Eğer aracınızda REC (arka sigorta kontrol ünitesi) varsa (bu essentia larda olmuyor) ve camlar programlı olmasına rağmen hala daha camlar uzaktan kumanda ile kapanmıyorsa 2 ihtimal var.

1. REC ünitesinde comfort closing özelliği açık değil. (tech2 yada OPCOM ile aktif edebilirsiniz)
2. REC ünitesi arızalı.

arka camlar manuel.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
arka camlar manuel.

o zaman camlarınıza konfor kapatma yapamazsınız maalesef. Oncelıkle arka sigorta kutunuza bakın bir adet beyin mi var yoksa sadece role sigorta takılı olan kablo yığınımı şimdi aşağıdaki resimde eğer sigorta kutunuz soldaki gibi ise konfor kapatma yaparsınız, ancak sağdaki gibi ise maalesef camlar kumanda dan kapanmaz. Anlattıklarınızdan çıkarttığım aracınız essentia model ve sigorta kutunuz resimdeki sağda kalan kutudan...

Ekli dosyalar

• AstraRECPhotos.jpg
    AstraRECPhotos.jpg
    42.3 KB · Görüntüleme: 41

recordit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman camlarınıza konfor kapatma yapamazsınız maalesef. Oncelıkle arka sigorta kutunuza bakın bir adet beyin mi var yoksa sadece role sigorta takılı olan kablo yığınımı şimdi aşağıdaki resimde eğer sigorta kutunuz soldaki gibi ise konfor kapatma yaparsınız, ancak sağdaki gibi ise maalesef camlar kumanda dan kapanmaz. Anlattıklarınızdan çıkarttığım aracınız essentia model ve sigorta kutunuz resimdeki sağda kalan kutudan...

tesekkurler bakip cevap verecegim
**update**
baktim yok malesef. acaba taktirabilirmiyim? arka camlarida elektrige cevirsem kaca malolur iscilikle beraber turkiyede?

Son düzenleme:

merdo06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
....Arabayı anahtardan kapatma tusuna basılı tuttunmu acık bütün camlar acılır....nece konuştuğunuzu ah bi anlasam...:))))

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
....Arabayı anahtardan kapatma tusuna basılı tuttunmu acık bütün camlar acılır....nece konuştuğunuzu ah bi anlasam...:))))

sizin araçta oluyor diye her astra h da bu çalışcak diye bir kural yok işte arkadaşın aracında o özellik yok istediği kadar bassın dediğiniz düğmeye bir şeycikler çalışmaz, ayrıca türkçe yazıyoruz :D

recordit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin araçta oluyor diye her astra h da bu çalışcak diye bir kural yok işte arkadaşın aracında o özellik yok istediği kadar bassın dediğiniz düğmeye bir şeycikler çalışmaz, ayrıca türkçe yazıyoruz :D

arkadas biraz hava atmis. ekmek bulamazsam pasta yiyorum oda yesin demis ama :)

Bu modulu taktirabilirmiyim. (camlarin acilmasi icin)

kafayi taktigim 3 konu:
1) camlarin anahtardan acilip kapanmasi
2) cd 30 a aux in girisi yapmak.
3) direksiyondan cd 30 u yonetmek.

iyice kafayi taktim yoksa satacagim arabayi...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
arkadas biraz hava atmis. ekmek bulamazsam pasta yiyorum oda yesin demis ama :)

Bu modulu taktirabilirmiyim. (camlarin acilmasi icin)

kafayi taktigim 3 konu:
1) camlarin anahtardan acilip kapanmasi
2) cd 30 a aux in girisi yapmak.
3) direksiyondan cd 30 u yonetmek.

iyice kafayi taktim yoksa satacagim arabayi...

1.cam konusu için modul alsanız alarm modulu daha iyi olur REC montajı cok zor olur bence.

2. almanya da idiniz 2008 ve sonrası bir cd30 da aux-in standart alıp takar kabloyuda bağlayıp tech2 ile aktif edersiniz.

3. diresiyon düğmelerini alın, her astra h da cim modül var ve CIM modüllerde direksiyon kontrolü standart sadece direksiyonun içinde toplam 20 cm lik kablo var düğme ile beraber onuda takarsnız çalışır. yani düğmesi olan komple bir direksiyon alsanız sorun olmaz. CIM modülün menüsünden TECH2 ile direksiyon kontrolü aktif edilecek sadece aynı işlem teypin menüsünden de yapıldımı işlem tamam.