Astra h yanik far

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kloroform olmazsa olmazı...Mutlaka kullanılmalı..Youtube ta bununla ilgili videolar var..Araştır istersen...Kloroformu zımpara+pastadan sonra buhar yönetemi ile uyguluyorlar..

• Beğen
Tepkiler: İusta ve Hasip

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
ben de kloroformla kendim parlattım. ilk günkü gibi oldu. youtubeden izleyip kendiniz uygulayabilirsiniz.
ÖNEMLİ UYARI: Kesinlikle kapalı alanda uygulamayın, uygularken kloroform buharına burnunuzu çok yaklaştırmayın, mümkünse maske kullanın.
60 derecede buharlaşan bir sıvı olduğu için çok uçucu ve zehirleyicidir

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve İusta

İusta

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ben de kloroformla kendim parlattım. ilk günkü gibi oldu. youtubeden izleyip kendiniz uygulayabilirsiniz.
ÖNEMLİ UYARI: Kesinlikle kapalı alanda uygulamayın, uygularken kloroform buharına burnunuzu çok yaklaştırmayın, mümkünse maske kullanın.
60 derecede buharlaşan bir sıvı olduğu için çok uçucu ve zehirleyicidir
Kloroform icin ozel isiticilar var onunla mi islemi gerceklestirdiniz yoksa baska bir yontemi var mi kloroformu kullanmak icin? Teşekkürler

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
kloroform, zımpara, pipetli cam şişe hazırlama, kloroform ısıtmak için termos bardak vs her şeyi aldım sadece yapmak kaldı. üşendiğimden bu yaz geçti gitti. belki seneye bahar aylarında yaparım.

sararan farları kloroform haricindeki uygulamalar kısa süreli düzeltir. sonra daha beter olur.

• Beğen
Tepkiler: Kaan. ve İusta

İusta

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
kloroform, zımpara, pipetli cam şişe hazırlama, kloroform ısıtmak için termos bardak vs her şeyi aldım sadece yapmak kaldı. üşendiğimden bu yaz geçti gitti. belki seneye bahar aylarında yaparım.

sararan farları kloroform haricindeki uygulamalar kısa süreli düzeltir. sonra daha beter olur.
Hocam ben de onu soruyorum kloroform u nasil kullaniyorsun . Ne ile ısıtıyorsun? Teşekkürler

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
öncelikle hazırlık yapmalısınız. kloroform buharını pipetli bir şişeden almak en mantıklısı. bunun için temin ettiğiniz bir şişenin kapağına pipet takacak genişlikte bir delik açın. pipeti kapağa hızlı yapıştırıcı veya silikon ile sabitleyin. (boşluk, delik kalmasın) kloroform 40 derecede kaynar. sıcak su dolu bir kabın içine kloroform doldurduğun şişeyi koyarsan bir süre sonra buhar çıkmaya başlar. buharı zımpara sonrası kuruttuğunuz far yüzeyine gezdirerek uygulayın.

dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. youtube da çok fazla bu tür video var. bakın inceleyin. en başta basit gibi görünüyor ama çok basit bir iş değil.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

İusta

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
öncelikle hazırlık yapmalısınız. kloroform buharını pipetli bir şişeden almak en mantıklısı. bunun için temin ettiğiniz bir şişenin kapağına pipet takacak genişlikte bir delik açın. pipeti kapağa hızlı yapıştırıcı veya silikon ile sabitleyin. (boşluk, delik kalmasın) kloroform 40 derecede kaynar. sıcak su dolu bir kabın içine kloroform doldurduğun şişeyi koyarsan bir süre sonra buhar çıkmaya başlar. buharı zımpara sonrası kuruttuğunuz far yüzeyine gezdirerek uygulayın.

dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. youtube da çok fazla bu tür video var. bakın inceleyin. en başta basit gibi görünüyor ama çok basit bir iş değil.
Çok teşekkür ederim bu yontemi bilmiyordum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: cenk artem