Astra H Rolantide Vibrasyon

baymavi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba.
Aracimin baski balatasi ve sanziman beyni degistikten sonra rolantide iken acaip bir vibrasyon yapmaya basladi.
Cok titreme yapmiyor ama bir ugultu var.
Giderken boyle bir sorun yasamiyorum.
Durur haldeyken direksiyonu dondurdugumde ses dalgalaniyor.
Ustaya gittim bugun baska bir sorunda vardi , bunuda sordum.
Bunun icin cok para dokersin ama cozemeyedebilirsin , alis dedi.
Bu arada bir vizilti vardi motorda, kayisin degisecegini ve sarj dinamosunun temizlenecegi gibi birsey soyledi.
Bunlarla bir alakasi olabilir mi acaba bu ugultunun?
Servise biraksam bir ton is acacaklar basima diye korkuyorum.
Sanziman degisiminden sonra olacaginida kabul edeceklerini sanmiyorum.
Cevaplariniza ihtiyacim var, arabayi yakmak uzereyim :)
Tesekkurler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Araç motor hakkında bilgi vermemişsiniz ama easytronik olduğunu varsayıyorum. Tech2 ile kalibrasyon yaptırın önce. Titreşim volant dan dolayı olur genelde.

CeSaR_85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vibrasyon olayı astra h kasaların genel sorunu ve bunun pek çok sebebi olabilir ama ustanız kayış demiş tahminimce şarj dinamo kasnağı bu uğultulara sebep olabilir ve rolantide direksiyonu çevirdiğinizde elektrikli direksiyon fazladan güç çekeceğinden devirde dalgalanma ve uğultunun ses dozunun arttığını farkedeceksiniz..diğer yapılması gerekende düşük rolantiden olabilir aracı serviste tech 2 cihazına bağlatın ve rolanti devrinin 885 e kadar yükseltilmesini deneyin..
115' lik h kasa aracım var bugün 2700-3000 devir arasındaki vibrasyon sorunu için ağırlık damperi siparişi verdim..eger bu devirler arasında da vibrasyon sorunu yaşıyorsanız bu damper çözüm olucaktır parçanın kodunu verebilirim özel sipariş üzerine getiriyorlar..

baymavi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vibrasyon olayı astra h kasaların genel sorunu ve bunun pek çok sebebi olabilir ama ustanız kayış demiş tahminimce şarj dinamo kasnağı bu uğultulara sebep olabilir ve rolantide direksiyonu çevirdiğinizde elektrikli direksiyon fazladan güç çekeceğinden devirde dalgalanma ve uğultunun ses dozunun arttığını farkedeceksiniz..diğer yapılması gerekende düşük rolantiden olabilir aracı serviste tech 2 cihazına bağlatın ve rolanti devrinin 885 e kadar yükseltilmesini deneyin..
115' lik h kasa aracım var bugün 2700-3000 devir arasındaki vibrasyon sorunu için ağırlık damperi siparişi verdim..eger bu devirler arasında da vibrasyon sorunu yaşıyorsanız bu damper çözüm olucaktır parçanın kodunu verebilirim özel sipariş üzerine getiriyorlar..

Cevaplariniz icin tesekkur ederim.
Bugun daha dikkatli dinledim sanki giderkende bir ugultu bir gariplik var motorun sesinde ama tam emin olamadim.
Sanki boyle on konsola tekmeyi indirsem ses kesilcekmis gibi bir ugultu.
Rolantide direksiyonda hafif bir titreme var ama bu eskiden var miydi hatirlayamiyorum. Direksiyonu dondurunce ses azaliyor ya da artiyor diyemem ama degisiklik oluyor, bir dalgalanma diyelim.
Titreme belirli bir devir araliginda degil.
Ya sadece rolantide var ya da her zaman var. Emin degilim.
Arac 1.3 cdti easytronic bu arada.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rölanti değeri minimal değerde düşünce titreme olabiliyor.benzinli araçta boğaz kelebeği temizlenince çoğu düzelir.dizelde temizlenmesi gereken noktalara dikkat edin.ve rölanti değerini yükselteye gidebilirdiniz titremeden eser kalmaz

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

baymavi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgilendirme acisindan soyluyorum.
Araci servise biraktim.
Sikayetlerimi siraladim.
Sase, motor sanzuman takozlari vs kontrol edilmis ama bir sorun bulamamislar.
Bir kac ufak sey yapildi dediler ama detaylandirilmadi tekefonda. Aracida aksam teslim almaya gittigimden gorusemedim ustayla. Teslim kagidina su tanki sabitlendi yazmislar. Su anda eskisine gore oldukca iyi, ses azalmis gibi. Baska neler yaptilar bilemiyorum.

baymavi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef sorun devam ediyor. İyi gibi gelmisti ama pek birsey degismemis.
Ciddi direksiyon titremesi var.
Yakitta mi sikinti var diye dusunuyorum, bakalim yakit bitmek uzere. Buradan bir sonuc cikacak mi.

chasingthesun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba aynısı bana da oldu benim aracım da 2011 astra h benzinli (lpgsiz) easytronic. baskı balata degisimi sonrası rölantide dalgalanma ve gazı az verince titreyerek kalkış problemim var. siz çözebildiniz mi?

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamen motor kulaklarıyla alakalı bir sorun. Aynı şekilde debriyaj seti değişimi sonrası bahsedilen sorunları yaşamış ve arabayı satma derecesine gelmiştim.

Ta ki motor takozlarını söküp, civata izlerini takip ederek tekrar sıkana kadar. Fabrikada takoz civataları belli konumlarda sıkılıyor ve sonradan söküp takınca takozların pozisyonu değişiyor ve vibrasyonu sönümleyemiyor.

Ya eski civata izlerine göre sıkmak lazım, ya da birer tane yeni ve orjinal takoz alıp değiştirmek lazım. Bu arada ön takozu mutlaka motoru bir miktar kaldırdıktan sonra sıkmalısınız. Yabancı kaynaklarda ön takozun da motor ağırlığının bir miktarını taşıması gerektiği yazıyor.