astra h benzinli eibach sportline yay

serkan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar daha onceleri forumda epey spor yay konusu gecmis ama ben sportline kullanan birilerini bulamadim. Aracim 2007 astra h benzinli uzerinde 205 55 16 lastik var ve eibach sportline takmak istiyorum. Bu yay bilindigi uzere 5 cm dusuruyor her iki tarafida. Kullanan varsa cok rahatsiz edici bir durum varmi arac alti vuruyormu v.s tecrubelerini patlasirsa sevirim. 3.5 luk yaylar dusurmedigi icin pek cazip gelmedi bana. Uygun fiyatli sifir yay bulmus durumdayim. Yardimlarinizi bekliyorum.

MuRaTTTBJK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda var..her çukurda inanılmaz ses çıkıyo hiç esneme yok..altı çok yakın olduğundan zorlanıyorum yollarda heleki akşamları daha bi zor oluyo..yanlız arabanın hakimiyet olsun yol tutma olsun duruşu olsun müthiş oluyor..bende Astra GTC var pişman değilim..sonuç olarak bence taktıktan sonra farkedeceksin tavsiye ederim..

serkan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevabın için teşekkürler, ben normalde yay varkende aracı orijinal haliyle olduğu gibi kullandığım için ne amortisör bırakırım nede ön takım o zaman, şimdi korktum biraz açıkçası. ama başkada düşmüyor bu mübarek arabalar, napsak ki?

By_C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Spor yay takmadan önce şunu bilmelisin ne kadar basıklık okadar konfor kaybı ve zor kullanım. Bende 3,5 vardı şuan söktüm coilovera geçtim. 3,5larla bile ciddi konfor kaybı yaşanıyor. Düz yolda sıkıntı yok ama çukurlu bozuk yollarda o çukuru eskisinden daha çok hissedeceğin kesin. Neden dersen spor aracımızın orjinal amortisörleri bu kısalıktaki yaylarla uyumlu değil. 3,5tan sonrası için yayın yanında amortisör değişikliğide şart olmaya başlıyor. Fakat şuda bir gerçek yay olmadan görüntü çok kötü.

serkan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski aracımda hem kesik yay hemde 5 cm lik spor yay kullanmıştım, aşağı yukarı tahmin edebiliyorum sıkıntıları, fakat araç ağırlığı ve süspasiyon yapısı farklı olduğundan belki daha iyi olabilir diye düşünmüştüm ama sonuçlar aynı anlaşılan, peki problemsiz coilover varmı bu araçlar için?

By_C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski aracımda hem kesik yay hemde 5 cm lik spor yay kullanmıştım, aşağı yukarı tahmin edebiliyorum sıkıntıları, fakat araç ağırlığı ve süspasiyon yapısı farklı olduğundan belki daha iyi olabilir diye düşünmüştüm ama sonuçlar aynı anlaşılan, peki problemsiz coilover varmı bu araçlar için?

Mesajına şuan denk geldim biraz geç oldu kusura bakma. Problemsiz coilover derken problemi olmayan hiçbirşey yok ne yazıkki:) Fabrikasyon markalı coiloverlar ne yazıkki çok pahalı o nedenle başaran amortisörde custom coilover yaptırdım. Şuana kadar memnumum inşallah böyle devam eder...

cyber34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eibach 5 cm yay ve koni amortisörlerle kullandım.
Yol tutuş ve viraj kabiliyeti süper,bozuk yollarda ise çok sıkıntılı.Aileni taşıyorsan tavsiye etmem.Çocuk olunca çıkardım hepsini garajda duruyorlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk