Astra h 2012 a16xer siyah motor kapağı

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi gunler arkadaslar aracimin 1500 km once opel özel servisinde yag bakimi yapildi 5 litre castrol 5w 40 yag aldım usta hepsini koymuş 4.5 litre degilmi dedim normalde 4.75 dedi ama biz her zaman 5 litre koyuyoruz yetkili serviskende böyleydi sıkıntı olmaz dedi bu adamlar daha önce 18 yil yetkili servislik yapmıştı.2 gün once bir baktim ust siyah kapakla motorun birleştiği yerde terleme var bobin fişi tarafinda daha cok ama eksiltme yok akintida yok simdi ben bu yağı cektirmelimiyim ve kulburtor contasini degistirmelimiyim sıkıntı olurmu

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araç 1.6 ise 4 litre alır.

06ali

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Her zaman aynısını yapıyorlar .Aracınız 4,5 lt yağ alır. Kesinlikle 0,5 lt sini çektir . Çünkü fazla yağ contalardan keçelerden terleme yaptırır. Ayrıca araçta yağ yakma olayı da oluşabilir.

yolcu60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dert ney yani anlamıyorum ki.servis mi beş koyuyor yoksa kitapçıkta mı beş yazıyor.bakın bakalım çubuğa nerde seviye.4.5 koymak 5 koymaktan iyidir.

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla yetkili servise sordum onlarda 5 litre koyduklarını söyledi baska bir ozel servise sordum onlarda 5 litre dedi yag terlemesini ustaya sordum bundan daha bise olmaz diger bakimda contasini degistiririz dedi yag çubuğuna baktım max in cok ustunde gibi

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çoğu benzin istasyonunda üstten yağ çeken vakumlu yağ çekme cihazı var.

Alttan tapayı açmadan, fazla yağı Max çizgisine inecek kadar yağ çubuğundan çektirin.
10-15 lira da siftah atarsınız bitti gitti.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde başıma bir kaç defa geldi bende büyük şırınganın ucuna hortum takıp yağ çubuğu yerinden çektim ondan sonra artık 4 lt yağın 0.5 lt olanını başka kaba biriktirip 3,5 olarak ustaya veriyorum yoksa onlara bırakınca ezberledikleri hatayı yapıyorlar
biz kullananlar araçlar arasındaki ufak farkları ustalara bırakmasak daha iyi olur

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki neden bunu yapiyorlar anlamıyorum bu adamlar eski servis çalışanı baska yerlerde aynısını söyledi yetkili servis bile 5 litre diyor neden