Astra g orta eksozdan gelen ses

kalam_m

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar 2 hafta önce opel astra g aldım bu akşam farkettimki gaza basınca aracın altından tak tak ses geliyor eğildim baktım zannedersem orta eksozun içinden yanılmıyorsam (motoru açtım ordan gelen ses yok) çıt çıt diye ses geliyor sorun ne olabilir acaba, birde aracı alırken ustalar eksoz çürümeye başlamış fakat biraz daha idare eder demişlerdi, birde katalitik konvertör denilen olayın orta eksozla alakası varmı..

kalam_m

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün sanayiye gittim aracın altına baktılar sesin katalitik konvertör'den geldiğini ve değişmesi gerektiğini veya onun yerine susturucu (45 lira) takabileceklerini istersem universal katalitör (250 lira) de takabileceklerini söylediler, vize için sorun teşkil edermi dedim vizeye yakın gel geçici bir katalizör takalım vizeden sonra sökeriz dedi eleman sizce mantıklı olan nedir? birde bu katalizörü iptal edip yerine susturucu taktırırsam araca sorun teşkil edermi performans + veya - olarak herhangi bir arıza ışığı falan yakarmı aracım opel astra G 98 model 99 çıkışlı, ne önerirsiniz?

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinalini bozdurma ayrıca katalik bozuk olsa uyarı ışığı yanar diye biliyorum. spiral borudan kaynaklıyor olmasın?

kalam_m

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araca gaz verdiğin zaman katalitik konvertörün içinde meşe varmış gibi ses yapıyor orta eksozun hemen yanında, acaba içini temizletsem sorun hallolurmu, orjinali oldukça pahalı..katalizörün içinde kristal falan varmış herhalde kırıldı gaza basınca içinde oynuyor oda ses yapıyor diye düşünüyorum eleman eksozu tıkar falan dedi bu sefer komple değiştirmemiz gerekir dedi..ne yapacağıma karar veremedim.