>> ASTRA G // EMNIYET KEMERI MAKARASI // (Hlp.)

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Tansu ustam sökümü konusunda fikir verebilirmisiniz.
İç taraftan açtım 1 somun tututor ama iç taraftaki kafası plastik.
Tornavida ile kastırdım ama pilastik çıkmadu
Dış taraftan ön kapı diregindeki kapağı açtım ama oradan Lokma takımı yoktu yanımda.
Kaçlık o somun.
Birde sommunun arkasında kemer arkaya düşmesin diye yıkarı kıvrılan bi pilastik parça var o nuı da çıkarmak lazım.

Nasıl sökebilirim bi tarif edersen sevinirim.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz abi sokebılırsen eger foto cekerek yaparsan bizlerede yardım etmıs olursun

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Tama fatih tansu usta yada bilen bi arkadaş sökümü konusunda bi yardımcı olsalar ben hallederim. Renin için resim de çekerim.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Fatih bugün söktüm hallettim resimleri eklerim
Sökümü haricinde gerisi kolay.

img5707po7.jpg

Gerdirici için sag taraftaki parçayı söküyorsun
Sökümü 2 pini çıkarıp alıyorsun kolay.
img5708gt5.jpg

img5728fy2.jpg

Resimdeki siyah kapagın altında çelik yay var.

img5709br6.jpg

O siyah kapagın tırnaklarını boşandırıp açtığında çelik yayı göreceksin. Benimki kırılmış..

img5713sv0.jpg

Kırılan yeri sök at.
Kalan sahlam yeri pence ile kırmadan bükerek ortadaki dişlinin üzerindeki yuvasına tak.

img5715is8.jpg

Sonra Emniyet kemerini makarasına sar. Ve yayın olduğu parçayı yerine yerleştir.
BUKADAR...

Son düzenleme:

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz abi ellerine sağlık... dediğim gibi o zemberekten kaynaklanıyo. seninki şansına kırılmış. servise gitsen komple kemer kiti değişir heralde:D:D

muradur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Sayın MOKIA,
Bende sökmeye çalışıyorum ama hala beceremedim.
"Dış taraftan ön kapı diregindeki kapağı açtım ama oradan Lokma takımı yoktu yanımda.Kaçlık o somun.
Birde sommunun arkasında kemer arkaya düşmesin diye yıkarı kıvrılan bi pilastik parça var o nuı da çıkarmak lazım."
Bu kısımda kaldım. O somunu ne taraftan sökmem lazım. O plastik parçayı sökemiyorum. Çevirince kırılacak gibi oluyor. İç taraftan ise zaten hiç ulaşamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

muradur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Sayın MOKIA,
Ne zahmetli işmiş. Ancak bugün sökebildim. Benim yayın iç kısmı değilde sarmal yayın dıştaki kısmı kırılmış. Ucunu kıvırmak çok zor hemen kırılıyor. Nasıl kıvıracağım bilemiyorum. Ayrıca nasıl tekrar saracağım? Yayı kurmak gerekiyor, direk böyle taksam geri çekmeyecek. Bir ilmi var mı bunun?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Merhaba Sayın MOKIA,
Ne zahmetli işmiş. Ancak bugün sökebildim. Benim yayın iç kısmı değilde sarmal yayın dıştaki kısmı kırılmış. Ucunu kıvırmak çok zor hemen kırılıyor. Nasıl kıvıracağım bilemiyorum. Ayrıca nasıl tekrar saracağım? Yayı kurmak gerekiyor, direk böyle taksam geri çekmeyecek. Bir ilmi var mı bunun?

Biraz çabuk kırılıyor evet dikkatli kıvırmak gerek. kırılan yerleri çıkart.
2 yol var. 1 kemeri sarabildiğin kadar makaraya saracaksın. öyle takacaksın.
2- kemeri makaraya sabitleyen pilastik bi pim var onu çıkarıp kemeri makaradan ayıracaksın. makarayı kurup kemeri makaraya takacaksın

muradur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Sayın MOKIA,
Sizin mesajdan önce apartopar toplamiştım. Şimdi tekrar açmaya cesaret edemiyorum. Bir de şöför koltuğu olduğu için, kemer takmadan süremiyorum. Sanırım yayı ısıtarak kıvırıyorlar gibi geldi bana, kopan kısmın rengi değişikti ısıtınca rengi değişmiş olabilir. Yayı hakikaten zaptetmek çok zor. Biraz zayıf tutsaydım fırlayıp açılacaktı. Sizi taktir ettim.