Astra G CC 1.4 16V aşkı

barishomer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Yurtdışından katılıyorum. 2007 yılında 1999 model Astra G 1.4 16v arabamı ikinci elden neredeyse yeni gibi aldım. Neredeyse 20 yıl olacak :) yeni araba almayı düşünüyordum ama son anda vazgeçtim ve arabama iyi bir bakım ve tamirat yaptırarak kullanmaya devam ediyorum.
Ne yaptım?
300.000 km yi geçtiği için 90.000 km de iyi durumda bir motor buldum ve değiştirdim. Artık motor yeni sayılır :) egzos sistemini komple yeniledim, baya bi delinmişti. Farları vs birçok parçayı iç dış yeniledim. Sadece boyası kaldı onu da yaptıkmı tamamdır.
Gelelim öğrenmek istediklerime..
1- Araba dediğim gibi 20 senelik. Birçok parçayı yeniledim fakat kasa eski. Bu durumda nelere dikkat etmem gerek?
2- Eski motor 300bin km olduğuna sık sorun yaşıyodum (su kaynatma, kapaktan yağ kaçırıp duman dumana kalmam :) gibi, içimde kaldı ve hep tetikteyim :) uzun yollarda (1000km kadar) nelere dikkat etmem gerek? maksimum hız ne olmalı? Stop etmeden kaç km sürebilirim?
3- Yakıt olarak shell'in 97 oktanlik olan benzinini kullaniyorum bi zarar varmidir?
4- Bir de bu modelin gizli özellikleri var mı nelerdir?
Teşekkürler

Son düzenleme: