Astra G Arka disk kaliper sıkıyor, çözülemedi

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G kasa aracımın balatalarını değiştirdikten sonra peydahlanan fren problemi var. Arka sağ kaliper yolda kafasına göre az miktarda frenliyor.

-Kalipere tamir takım seti gibi bir şey yapıldı, sokuldu, temizlendi vs. işe yaramadi
-Disk komple tornaya girdi, problem azaldı ama ise yaramadı

Yakıtım da pek artış yok ama sıktığı zaman arka balata dan ses geliyor, ısınıyor. Dün sabah farkettim ki sıkmaktan balata bitmiş. Cart cart metal sürtme sesi

Ne yapacağım? Bilen birisi el atsın

Son düzenleme:

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Usta değiştir dostum. Ben de aracımın arka fren balatalarını değiştirdim. El freni donduğu için yakmıştım balataları. Herhangi bir tutma vs. yok. Ayarlayamıyorlardır düzgün olarak.

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul anadolu yakasında fren işlerine bakan usta tavsiye edebilecek var mıdır?

Dj_metatron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
The_boss dostum bende de astra g 1.4 var. El freni tan tutmuyor diye kampana balatalarini ve el freni telini degistirdim . El freni cok iyi tuttugu zaman arka balatalar surtuyor kampanalar isiniyor biraz gevsek şuan sikinti yok . Arkadaslarin dedigi gibi belki ustadan kaynakli problem. 2 tane servisten cikma ustaya goturdum ikiside ayni yapti bende anlamadim biraz gevsek biraktirdin simdilik bir sikinti yok

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
The_boss dostum bende de astra g 1.4 var. El freni tan tutmuyor diye kampana balatalarini ve el freni telini degistirdim . El freni cok iyi tuttugu zaman arka balatalar surtuyor kampanalar isiniyor biraz gevsek şuan sikinti yok . Arkadaslarin dedigi gibi belki ustadan kaynakli problem. 2 tane servisten cikma ustaya goturdum ikiside ayni yapti bende anlamadim biraz gevsek biraktirdin simdilik bir sikinti yok

El freni ile ilgili sıkıntı olsa arkadaki hem sag hem sol diskte sıkıntı olmaz mı? Ben basja bir usta bulayım en iyisi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Balatalara fren anında basınç uygulayan pistonların bakımı yapıldı mı? Pistonların bakımı yapılmadıysa sıkışıyor olabilirler.