Astra 2000 gl 1.6 16 v lpg fazla yakıt tüketimi

Adem1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar arkadaşlar bende araniza yeni katildim ama iyiki katilmisim kaliteli guzel bi ortam sizlere bi sorum olucak astra 2000 gl 1.6 16 v atiker lpg li bir aracım var lpg fulleyip kilometreyi sıfırladığımda 90 tl lik lpg ile 170 km yol gidebiliyorum kilometrede 5.5 kurusa denk geliyor bu rakamlar normalmidir bilgilendirebilecek olam arkadaslara tesekkur ederim 🤗

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ölçümün detaylarını paylaşır mısınız?
Yol ve trafik durumu, şehir içi - uzun yol, kısa mesafeler halinde - tek ve uzun mesafe Vs Vs

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adem1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam tuleybihayat kardesim ben istanbuldayim fatihte trafik malum fatihten ikitelliye işe gidip gelmeye aldim 14 kilometre mesafe gidişin genelde 4 kilometresinde dur kalklı trafik olur aksam gelis guzergahindada hemen hemen 2 kilometresinde trafik var genelde arabada iki kisi oluyo agirlik yok arabada bagajdada yok cumartesi pazar bi gunde gezmeye cikiyorum ister ostemez trafğe kaliyorum lpg ayarlarini yaptirdim bujileri champion markayla degistirdim usta bu marka guzel deyince genel trigeriydi yagiydi suyuydu bunlar bi ay olmadi degiseli ama yakit fazla gibi sanki sence kardesim

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam bir kere dur kalk olmayan trafikte ilerleyip yakıtı ölçmek gerekiyor. Siz şu an uç noktadasınız bu kadar tüketim söylediğiniz trafiğe göre normal gibi duruyor. Bir miktar fazla olabilir.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Depoyu fulleyip km sayacini sıfırlayip sabit hızda uzun yolda denemek lazım, sonrasında tekrar dolum yapıp km sayacina oranlanarak olculecek.

Bahsettiğiniz şartlara göre yorum yapacak olursak fazla mı? Belki biraz. Ama isabetli yorum yapmak zor.

Aracınız arıza yakıyor mu hiç? Oksijen sensörü çok yaktırır mesela...

Adem1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Hasip bu ara bi istanbul adapazari yapicam insallah o arada da bi olcum yapiyim trafiksiz şekilde... tuleybi hayat motor ariza ışığı nadir araliklarla 3 ayda ikikezdir 3 saniyeligine yanip sondu devamli yakmadi ama oksijen sensorunede baktirayim motorcudan gecti aslinda ustaya bakimyap dedim ama nasil baktiysa artik 😃

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Vectra B 1.6 16v tiplerin yakıt tüketimine baktım. Fabrikasyon 10 litre şehir içi.

Her aracın fabrika verisinden daha fazla yakacağını düşünürsek 12 litre eder. Lpg'de de %10-20 arası arttığını hesaba katarsak 14,5 litre eder yaklaşık olarak.

Lpg litre fiyatı 3 lira olarak hesaba eklenirse aracın 45 kuruş yakması normal hale gelir şehir içinde.

Ama en güzel ölçüm yukarıda bahsettiğim tarzda uzun yolda sabit hızda olur.

Şehir içinde kısa mesafelerde ölçüm yapmak çok mantıklı değil, her ayrıntıyı hesaba katmak zor.

Adem1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok sagol tuleybihayat ilgilenmissin abi isi cozmek adapazari yolculuguna kaldi artik bi kilometre yapayim 😄