Astra 1.6 136bg cosmo

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba Astra h 1.3 CDTI aracım var bu aracı beğenerek aldım fakat yüksek motorlu bir araçtan buna geçince boşluğa düştüm şuan onu 1.6 dizel j kasa ile değiştirme düşüncesindeyim cosmo pakete bakıyorum AFL farlar çok hoşuma gidiyor 2014-2016 arası birkaç kafama yatan araç buldum cosmo serisinde hepsinde AFL far varmıdır bu kafamı karıştırdı ve 1.6 dizel cosmo kullananlar memnun mu yada şikayetçi oldukları yanları varsa yardımcı olurlarsa sevinirim

drtishka

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
1.3 lineamı satıp 1.6 cdti astra jye geçtim deyim yerindeyse bana uçak gibi geldi , şu anda 132bin kmde, ilçeler arası yolda 90-110 arası giderken biraz 5-6 . vitesler arası git gel yaptırıyor (ama uzun yolda gayet iyi oluyor 6. vites) , 2014 aracımda cd400 plus yazmasına rağmen sonradan öğrendikki cd400 teyplere bluetooth modül ekleyerek çakma bir cd400 plus yaratılmış usb aux telefonla görüşme var ancak bluetooth müzik dinlemek yok (sonradan 2017den çıkma cd400 plus takarak sorunu çözdük , tüm cosmolarda AFL mercekli xenon far olması gerekiyor , aydınlatmaları ve karşıdan görünüşü çok iyi , halojen farlı modellere sonradan takılan ledler ile uğraşmak istemiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim, uzun farlar otomatik karşıdan araç gelince kısalara kendisi geçiyor , 10 binde bir bakım yapıyorum kitapçık 15bin diyor , motul 5 lt yağ + orjnal üretici mann filtre mazot filtresi dahil set 655 tl + işçilik , 120bin kmde iken şanzıman yağını değiştirttim çok büyük bir fark olmadı geçişlerde ama içim rahat etti (sonuçta yağın bir ömrü olur), genel anlamda sert kullanmam aracı rahatlıkla 5,5 -6 lt arası gezerim, kaskosu 1500 tl idi , bazen arka cam rezistansı açılmış gibi gösteriyor ancak düğmede ışık yanmıyor yakıt tüketimi artıp motor sesi değişiyor o da gizli dpf temizliğiymiş o moda girince aracı kapatmıyorum mümkünse sürmeye devam ediyorum değilsede park edili yede açık bırakıyorum, koltukların derisi kapıların derileri oldukça memnun edici , km göstergelerinin üstündeki şapkadan çıtırtı sesleri geliyor başta çok kafamı yoruyordum trim sesine ama artık müziği açıp dert etmiyorum. 2014 modellerde lastik basınç sensörü yok 2015 ve sonrasında var sanırım.orjnal jantlar 17 inç , 225/50r17 lastik takılıyor, konforu benim için yeterli yol tutuşu da yeterli, her gün toplam 60 km yol yapıyorum işe gidip gelirken , tork 320 olduğu için kötü karlı koşullarda beni üzmedi kış lastikleriyle düşük devirlerde tırmanmayı karları yarmayı başardı.Orjnal jantın ve farın göründüğü 2 foto atacağım aklına bir şey takılırsa buradan veya özel mesajdan sorabilirsin.

cosmo-astra-1a331bdea210d845b.jpg
cosmo-astra-292589de3929cea58.jpg

• Beğen
Tepkiler: Readerps