Astra 1.4t aliyorum

CotYorA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar kararimi verdim. Onca araba gezdim yeni focustan, citroene... Astra konforunu bulamadim. Dizel almak istiyordum ama 95hp bu araca yetmiyor yorumlarini okuyorum. Ben de 1.4t almaya karar verdim. Cogunlukla sehir disi yapiyorum. İnsan gibi 90larda gidince cok yakmiyor degil mi arac. 90km de kac lt yakiyor? Baktim bas edemiorum benzinle tup taktirmayi dusunuyorum. Garantili takiyolar her ne kadar sorun cikabiliyo deseler de. Dizele verecegim paranin farkini benzine veririn de surus keyfim olur diye dusunuyorum. Yanlis miyim. 1.4kullanan arkadaslarin yorumunu bekliyorum lutfen...

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4t aliyorum

90 km hızla giderseniz uzun yolda dizel kadar yakıyor 5 lt civarı

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uzun yol yapacaksanız, hem yakıt hem de performans olarak 1.4T sizi mutlu edicektir.
6.vites sayesinde çok daha sessiz ve düşük yakıt ile uzun yolları daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Kalkışlarda fazla gaza basmazsanız şehiriçinde de çok yakmıyor.Bir yıl kullanım sonrasında şehiriçi tüketimini katalog değerinin yalnızca 0.2 lt üstünü tutturan var.
Bence o kadar para veriyorsan performansı da tattırmalı araç, o yüzden 1.4T yi tercih ettim.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdiden hayırlı olsun
iyi bir tercih yapmışsınız..

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4t çok isbaetli bir karar, 90km hızla ş.dışında çok az yakar, ancak 90km hızla kullanamazsınız, araba hiç hissettirmeden 140- 150 lere çıkıyor :)

CotYorA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tesekkur ediyorum yorumlar icin. Olumlu yorumlr gormek guzel. Astra gercekten kaliteli olmus beyler.
Benim onca arac dolastiktan sonraki izlenimlerim bu yonde. Gerek 2.el piyasasi gerek kalitesi gerek donanimi gerek konfor ve surus keyfiyle sinifinda alinacak en iyi arac bana kalirsa... Aksini iddaa eden bir adim one ciksin :) bakalim hayirlisiyla kavusayim aracima artik. 1.2 corsadan sonra zaptedememekten korkmuyo degilim :)

SpeedCar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

önceki arabam 2006 model opel vectraydı çok benzin yaktığı için sattım ve dizel otomobil almaya karar verdim 1 sene boyunca test etmediğim araba kalmadı tam dizel alacakken vazgeçip benzinli almaya karar verdim bir sürü seçeneğin içinden 1.4 140 hp opel astrayı seçtim ve aldım açık söylemek gerekirse benzinli olduğu için bu tercihim yüzünden çok pişman olacağımı düşünürken tam tersi oldu hayatımda ilk defa benzinli otomobil aldığım için çok mutlu oldum çünkü yakıt konusunda astra beni üzmedi düşündüğümden daha iyi çıktı  5-6. vites sürat 90-130 arası 100km de 5.7 litre yaktım bu tüketim beni çok mutlu etti

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilk 5000 km biraz fazla yakıyor... bu arada eğer kalkışlarda nazik kalkarsanız bugunun fiyatlarıyla şehir içi 340 kuruşlara kadar düşebiliyorsunuz tecrübe ile sabit...

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4T ile ilgili en son mesaj olduğu için buraya yazıyorum.

Aracım ile 2500 km ye gelirken artık gaza biraz daha fazla yüklenmeye başladım.Bugün 1.5 saatlik bir yolculuk sırasında daha önce denemediğim şekilde gaza yüklendim.Devir 2500 rpm i geçtikten sonra ibre birden fırlıyor, kendimi resmen ralli arabasında hissettim.Fakat bu hızlanma sırasında en ufak bir sarsılma ya da rahatsızlık hissetmedim.Motor derinden gelen hafif bir kükreme ile resmen ileri atılıyor.

Sanırım artık araçtan daha fazla keyif almanın zamanı geldi.