Astra 1.3 Easytronic Hidrolik Basıç düşük uyarısı

kenfat101

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.Aracım 350.000 km de 2007 model ve 80.000 km de komple easytronic robotu,baskı balata volan bilye değişmişti.Yani robot kabaca 270.000 km dir hizmette.270.000 km de baskı balata ve bilyeyi hiç sıkıntı yokken vakti gelmiştir diye 2. kez değiştirmiştim.
Son zamanlarda özellikle geri vitesten ileri vitese takınca kavramama sorunu oluyor.Böyle çeyrek debriyaj gibi belli belirsiz bir kavrama oluyor.Boşa alıp tekrar A ya alınca normale dönüyor.Bir kez denedim boşa almadan ısrarla gaz verdim hafifçe,tak diye birden kavradı yürüdü normal bir şekilde.Bu haftalardır var.Bu arada aylardır 1. viteste ilk kalkışta titreme yapıyor.Özel serviste tech2 de P0944 idi sanırım bir arıza kaydı var.Hidrolik basınç düşmesi diye geçiyor.Usta ordan eski bir parça getirdi,easytronic robotun bir elemanı,2 cm kadar çaplı bir yumşak plastikten valf gibi bir parça,bir tüpün içinde.Bu sızdırıyordur dedi.
Bilindiği üzere robot komple satılıyor sıfır olarak ve 2011 de değiştirirken 1000 euro bir para vermiştim %25 indirim ile.Usta bu parçayı çıkma tedarik edebileceğini söyledi.600 TL parça 300 işcilik.Parasında değilim,vur ha vur bakım yaptırmadan bindiğim bu araç için 1000 TL harcamak umrumda değil,çNe kadar binersem o kar diye bakıyorum.İşim gereği bu aracı satmak niyetim yok,muadili 90-100 bin TL,yedek aracımda var.Yaşından km sinden dolayı uzun yola çıkmıyorum zaten.
Sorum şu,Ustanın teşhisi ne kadar doğrudur,benzer sorunu başka bir teşhis ile halleden oldumu,teşhis doğru ise robotun bu komponentini sıfır elde etme şansımız varmı? Çıkma parçaya karşıyım.Kaldı ki plastik aparat bu.Çıkması da yıpranmış olacak.Bendeki çoğunluğu 5. ve 6. viteste yapılmış 270.000 km de yıprandığına göre 150-200 bin istanbul trafiğinden çıkmış parça daha kötü durumda olabilir.Almanya bağlantılarım var,oralarda bulma şansım varmı?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhabalar öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Aslında siz sorunu baştan teşhis edip çözmüşsünüz. Bu kadar yüksek km astra görmek oldukça zor :) Bu sorunu mutlaka yaşayanlar vardır ancak onlarda geçici çözümlerle sorunu giderdikleri için nokta atışı yapmak zor olacaktır. Ustanın uzmanlığı triptonik üzerineyse veya araştırmayı seven çat pat ingilizcesi olan biriyse belkide doğru teşhis koymuş olabilir. Deneme yanılma yapmak istiyorda olabilir. Açıkcası ne diyeceğimi bilemiyorum. Yurtdışı bağlantılarınız varsa sıfıra yakın bulabiliyorsanız onu değerlendirmeniz mantıklı gibi geliyor bana.