Arkadaşlar bi bakarmisiniz?

omergurcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 beyaz astra clasic 3 benzinli sahibiyim aracim 26.000 kmde dun itibariyle hem bayrama gidecegimden hemde lpg taktiracagimdan bakimlarini yapayim dedim 15 binde ilk bakimini TEKİRDAĞ ÇORLU İNAN OPEL serviste yaptirmistim. (Gitmezolaydiim) Aracin garantisi bittiği icin gereken parcalar ve yagi netten adini vermeyim herkesin bildigi bi sitede tedarik ettim. Neyse 15bakimindan sonra arabanin sesi degismisti azalacagina artmisti bende ustune cok dusmemistim kendi servisi yanlis yapmaz heralde diye. Gelelim ustamla beraber sokmeye basladik ilk bujileri soktuk bide ne goreyim bujilerin ustunde champion yaziyo altinda da elle boyamis gibi gm sifir aldigim arabadan champion buji cikti. A16xer olan gm bujilerini direk taktik dedim bunlar ne is. Neyse yagi bosalttik yag kararmamisti ama kirmizi gibiydi 15bin bakim faturasina baktim yag 0-40 motac yaziyor 15bin bakimindan sonra arabada acayip ses arrtmisti enjektor sesigibi cit cit ediyordu. Hava ve yag filtrelini degistik en son poleni filtresini degistirip yagi koycaktik usta poleni soktu oda ne polen ucgen gibi sadece yeriine sokmuslar birazi kirlenmis katlanan kismi tertemiz yani sadece sokmuslar yerine ben sinirlendim iyice o kadar para veriyoruz. Neyse usta poleni takti torpidoyu takti yagi koymaya basladik yag Mobil 1 0-40 esp en son cikan. Neyse yagg koyma iside bitti usta arabayi calistirdi oda ne hic bi ses yok sasirdim kaputu actim hakkikaten sesler kaybolmus. Neyse ustama tesekkkur ettim eve gitmekk icin yola koyuldum klimayii actiim koku gelmiyo sogutmada cogalmis toz kokusu geliyodu hep calisinca oda duzelmis nesem yerine geldi :) Simdi bu adamlar servisten alldigi parayi hakediyorlarmi?

Bakim masraflarim
80 lira parclar hepsi gm (bi ara kampanya vardi)
4 buji gm
Hava filtresi gm
Polen filtresi gm
Yag filtresi gm
116 lira mobil 1 esp 5 litre
30 lirada isclik.