arac kalkısında yada yokusta 1-2 vıteslerde gelen surtme sesı

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: arac kalkısında yada yokusta 1-2 vıteslerde gelen surtme sesı

bu şanzımandan de gelebilir.
neden diyeceksiniz otomatik kavrama mantığı birbirinden farklı viskoziteye sahip iki akışkanın dönmesi sonucunda diğer akışkana hız kazandırması prensibiyle oluyor basitçe.buda vites atarken veya ayak gazdan çekildiğinde boşta dönen birşyelerin çıkardığı bir sese benzer bir ses çıkarabilir.bu ilerleyen zamanda daha net hissedilecek biz otomatik kullanıcıları için.

ASAS1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracı 2. el almıstım,ılk zamanlar farkedemedım yada bu ses yoktu bılemıyorum,,ılk alan arkadaş ankara opis te yaptırmıs,,sımdı ıse ben usak usaş ta baktırdım aracı,,ben usaşa da turbodan olmayacagını dusundugumu belırttım ama arkadaslar kendınden cok emın,bakıcaz sımdılık susuyorum ben yanılırsam sorun yok ama onlar yanılırsa kıyamet kopacak...bır o kadar tehlıkelı derken neyı ıma ettınız acaba oda kafamı karıstırdı sımdı bak  023hm

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tehlikeli den kastim turbo gibi komplike bir sistemi sokup takacak elemanin ne  kadar yetkin olmasi idi
Yani en basit onarimlarda bile sorun yasanirken turbo nun dagitilip yeniden toplanmasi sonrasi bana tedirginlik verir. Aslinda bosta iken gaz verip dinleseniz o ses varmi?

ASAS1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

boşta o ses yok,zaten bende arızanın turbo olduğundan suphelıyım,baska bı yere daha gostersemmıkı,turbo sıparısı de verıldı haber beklıyorum,,kafam ıyıce karısık..

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Turbo değişince, birlikte yağ ve filtreleri de mutlaka değiştirmeyi unutmayın.