Araç Çalışmıyor

MisterX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, aracımız Corsa 1.3 cdti easytronic. Aracımızın yakıt filitresinin üstünde biraz mazot birikmişti ve onu balata spreyi ile temizlemiştik. Temizledikten sonraki ilk marşta araba çok iyi çalıştı ama bir süre sonra tekrar çalıştırmayı denediğimde marş bir kez dönüp durdu ve sonra ekrandaki ışıklar sönerek tırrr diye ses gelmeye başladı. Konu hakkında bilginiz var mı?

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam akünüz bitti/bitiyor. Takviye atarsanız aracınız çalışır ancak akünüze kısa zamanda baktırmalısınız.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bertuğ bey akünüz ölmüş malesef, gösterge ışıkları kapanıyormu marş basarken ? Ayrıca akü üzerinde ki yeşil göstergeye aldanmayınız.

• Beğen
Tepkiler: b.arat

MisterX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bertuğ bey akünüz ölmüş malesef, gösterge ışıkları kapanıyormu marş basarken ? Ayrıca akü üzerinde ki yeşil göstergeye aldanmayınız.
Gösterge ışıkları kapanıyor evet ama 1,5 saat öncesinde söylediğimiz işlemi yaptıktan hemen sonra nasıl marş aldı da şimdi almıyor aklım almış değil.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam 1,5 saat önce aracınızı çalıştırdıktan sonra stop ettiğinizde belkide herhangi bir donanımı açık bıraktınız. Buda akünüzün boşalmasına sebep oldu. Şu an görünen akünüzde sorun var.

• Beğen
Tepkiler: b.arat

MisterX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam 1,5 saat önce aracınızı çalıştırdıktan sonra stop ettiğinizde belkide herhangi bir donanımı açık bıraktınız. Buda akünüzün boşalmasına sebep oldu. Şu an görünen akünüzde sorun var.
Siz öyle deyince bizim kendi aracımızdaki aküyü söküp buna taktım (Opel kardeşimin aracı). Denedim ve ilk marşta aldı. Gösterge de akü işareti yanıp sönüyordu marş basarken, ondan belliydi akünün azaldığı ama ben akünün üstündeki göstergeye aldandım. Siz de ısrar edince vardır bir bildiği deyip değiştirdim. Teşekkürler yardımınız için :)