Acİl yardim lÜtfen

Aytuğ1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 astra g comfort aracim var yavaŞ yavaŞ gİderken 1 ve 2. Vİteslerde kendİlİĞİnden tekleme yapiyor aracim benzİnlİ tÜp yok. Ayni zamanda abs ariza lambasi yaniyor sÜreklİ. Ondan olduĞnu sÖyleyenler de var 3-5 tane ustaya gÖtÜrdÜm .. Bu gÜn bİr tane usta ateŞleme bobİnİnİ denedİ baŞka bİr aracin.. Denedİk yapmadi hatayi.. Abs veya ateŞleme bobİnİ bu hatayi yapar mi bİlgİsİ olan yardimci olabİlİr mİ.. TeŞekkÜrler

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teklemenin birçok nedeni olur. Bujilerin konutrolünü yaptınız mı akunun kontrolü aldığınız yakıt kalitesi. Bunlar basit ama belkide asıl sebepler olabilir. Bu durumdan sonra enjektörler arızasi bobin arızasi sayabiliriz. Kendimden örnek vereyim eski aracımda Tekleme gaza basınca ses sarsinti gibi durumlar yaşamıştım tatilde olduğum için orada ustaya gittim adam üst kapak açılacak vs bi sürü şey saydı. Bi tanıdık vasıtası ile ayni yerde başka ustaya gittim bujileri değiştirdi araç düzeldi. Başka bı örnek suan kullandığım araç 2011 kontak basarken abs ışığı yanıp sönüyordu. Halbuki kontaktn sonra yanmamali biraz arastirma yaptım akunun zayifligindan oldgunu buldum değiştirdim sorun kalmadı. Kısaca baZi şeylerin çözümü bu kadar koly

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 astra g comfort aracim var yavaŞ yavaŞ gİderken 1 ve 2. Vİteslerde kendİlİĞİnden tekleme yapiyor aracim benzİnlİ tÜp yok. Ayni zamanda abs ariza lambasi yaniyor sÜreklİ. Ondan olduĞnu sÖyleyenler de var 3-5 tane ustaya gÖtÜrdÜm .. Bu gÜn bİr tane usta ateŞleme bobİnİnİ denedİ baŞka bİr aracin.. Denedİk yapmadi hatayi.. Abs veya ateŞleme bobİnİ bu hatayi yapar mi bİlgİsİ olan yardimci olabİlİr mİ.. TeŞekkÜrler

Teklemenin birçok nedeni olur. Bujilerin konutrolünü yaptınız mı akunun kontrolü aldığınız yakıt kalitesi. Bunlar basit ama belkide asıl sebepler olabilir. Bu durumdan sonra enjektörler arızasi bobin arızasi sayabiliriz. Kendimden örnek vereyim eski aracımda Tekleme gaza basınca ses sarsinti gibi durumlar yaşamıştım tatilde olduğum için orada ustaya gittim adam üst kapak açılacak vs bi sürü şey saydı. Bi tanıdık vasıtası ile ayni yerde başka ustaya gittim bujileri değiştirdi araç düzeldi. Başka bı örnek suan kullandığım araç 2011 kontak basarken abs ışığı yanıp sönüyordu. Halbuki kontaktn sonra yanmamali biraz arastirma yaptım akunun zayifligindan oldgunu buldum değiştirdim sorun kalmadı. Kısaca baZi şeylerin çözümü bu kadar koly

Mehmet abi bazı önemli olasılıkları söylemiş :)

Ben de bazı noktaya dikkat çekmek istiyorum. Ustaya götürüp problemi anlattığınızda mevcut bobinle aracı deneyip problemi teyit ettikten sonra mı bobini değiştirip denedi yoksa direk bobini mi değiştirip denedi ?

Bobin değiştikten sonra ABS ışığının durumu ne oldu ?

Araç cihaza bağlandı mı ?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr de olabilir bi fisini cekip deneyin ;)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teklemeye elbet başka nedenleri var ama en başta bobine bakılır. Kendin yazmışsın Senin arızan bobin. Bujilere felan da baktıysa sorunun bobindir. Abs nin teklemeyle alakası yok . Nobran arkadaşımızın yazdıklarını cevaplarsanız daha net olur gibime geliyor.

Aytuğ1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepinize teşekkür ederim arkadaşlar güzel fikirleriniz için sorun çözüldü EGR yi söküp temizlendi denendi hata yok oldu..:D :D kafamız rahatladı şükür olsun sonunda...

Aytuğ1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracın sözde egzoz dolmuş ve katalizetör sökülüp boşaltılmış... sonradan sesi değişti yakıt arttı.. yenilerde duyduğum kadarıylada bu şekilde araç muayneden geçmezmiş.. ustanın biri çok fena tongaya düşürdü bzi...