Acil kan ihtiyacı

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar; Çok yakın bir arkadaşımın bir yakınının 8 yaşında ki kızı yarın ameliyat olacakmış.. Beni aradı kan vermem için ama maalesef benim kan grubum tutmuyor
frown.gif
Buraya da konu açarak yardımcı olabileceğimi düşündüm.

Aranan kan: AB rh + ( başka kanla değişim olmuyor maalesef )

İhtiyaç olan miktar: 4 ünite

Hastane: Baltalimanı Kemik Hastanesi

Hasta adı: Fatmanur OTUR

Yakını: Cemal OTUR ( babası )

Telefon: 0535 721 50 46 Cemal OTUR

Babası beni tanımaz.Arayan arkadaşlar,kan ihtiyacından OKTAY ÇEVİK bahsetti derlerse yeterli.. Duyarlı tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim..Allah razı olsun.

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnşallah uygun kan grubunu bulursunuz. Geçmiş olsun. Kan bankalarından bağış yolu ile kan alınabiliyor. Sizin kanınızın tutması gerekmez. A Rh+ kan verip AB alabilirsiniz. Aklınızda bulunsun.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah yardımcıları olsun...

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
daha önce acılmıştı bu konu oradan bir bakın isterseniz inşallah bulunur

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar; Çok yakın bir arkadaşımın bir yakınının 8 yaşında ki kızı yarın ameliyat olacakmış.. Beni aradı kan vermem için ama maalesef benim kan grubum tutmuyor
frown.gif
Buraya da konu açarak yardımcı olabileceğimi düşündüm.

Aranan kan: AB rh + ( başka kanla değişim olmuyor maalesef )

İhtiyaç olan miktar: 4 ünite

Hastane: Baltalimanı Kemik Hastanesi

Hasta adı: Fatmanur OTUR

Yakını: Cemal OTUR ( babası )

Telefon: 0535 721 50 46 Cemal OTUR

Babası beni tanımaz.Arayan arkadaşlar,kan ihtiyacından OKTAY ÇEVİK bahsetti derlerse yeterli.. Duyarlı tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim..Allah razı olsun.

arkadaşlar bu ülkede kızılay denen bi kurum var ve gene bu ülkenin insanından yılda 1,300,000 ünite kan topluyor ( ülke ihtiyacının % 70 i) ve bu topladığı kanı hastalara verilmek üzere hazır hale getirip ( hastalık taraması işlenmesi vs gibi ) hasta ve hasta yakınlarından hiçbir şey talep etmeden ( para kan vs gibi ) fatura bedeli devlet tarafından karşılanmak üzere hastanelere gönderiyor...
bu görevi ve sorumluluğu yasalarla 2006 yılında belirlenmiştir ve aksi yönde hareketi mümkün değildir...
bunu bilerek siz ihtiyaç sahipleri kan simsarlarının eline düşmeyin ( buna bazı hastalerin kan merkezleri de dahil zira kan üzerinden sağlayacakları döner sermaye gelirini bırakmak istemeyen bazı hastaneler var hala işi yokuşa süren ve ısrarla sizden kan talep eden de bunlar zaten ) kana ihtiyacınız olduğunda doktorunuza .neden kızılaydan talep etmiyorsunuz deyin ve arkasında durun ne olacağını göreceksiniz...???
eğer işler yolunda giderse yani gönüllü kan bağışı %90 lara yaklaşırsa 2014 yılında ülke genelinde tek kan tedarikçisi kızılay olacak ve bu tür sıkıntılardan kurtulmış olunacak ama herkesein destek olması şartıyla elbet ....

Son düzenleme: