ABS ve TC arızası

bwbdepor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelik le herkese hayırlı ramazan lar...benim araç vectra b 1996 model araç ta bazen abs ve TC lambasi aynı anda ilk hareket ettiğimde yanıyor kontağı kapatıp açınca yüzde/70 sönüyor yada o gün hep yanıyor..bazende sabah yanmazsa o gün hiç yanmiyor..çok sinir bozucu..ustaya gittim eksantrik devir sensoru ve krank mil sensörü değişecek dedi degistik 2 gün geçmedi yine aynı...kimi diyo abs beyni..kimi tekerlek sensörü kimi koltuk altındaki kablolar..kimi ön kabut açma nın yanında kablolar var kimi arka tekerden diyo kimi bi sorun olmaz sensorleri spreyle sil düzelir diyo ne olur yardım edin bunların hepsini yaptirana kadar zaten yeni bu araba alirim..şimdiden teşekkür ler...
GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elbette herkes burada tahminde bulunacaktır ama en yüksek ihtimalin poryadaki abs sensöründen kaynaklanır...ilk kontrol edeceğim yer orasıdır..problemin çözülecektir...

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arabada xenon far var mi?ben arabaya xenon far takinca ayni arizayi vermişti.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ışıklar yandığında km saati çalışıyor mu ?
Beyin tahminim abs beyni...
tech 2 ile eğer abs beynine bağlanamaz ise abs beyni tamir edilecek, 250 TL gibi bir rakama yapıyorlar.
tech 2 ile abs beynine bağlanılırsa abs sensörün de arıza var demektir. sensör temizlenir eğer düzelmez ise yenisi ile değiştirilir. egzantrik ve krank devir sensörü ile bu durumun bir alakası yok... eğer bu parçalar arıza vermiş ise değiştirmeniz iyi olmuş... Değiştirmeden önce araç 4500 deviri geçiyormuydu ?

bwbdepor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet araç 4500 ü geçmiyordu
Araçta zenon far yok
Ve ışıklar yandığında göstergeler çalışıyor

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı olay 2 hafta önce benim başıma geldi abs ve tc ışığı yanıyordu ama bunun yanında km sayacıda çalışmıyordu tech2 ye bağlattık abs beynini içine girmedi ve ustam abs beynin arızalı dedi eğer sende de aynı sıkıntılar varsa kesin olarak abs beynidir. bunuda ben ankara da 200 tl ye yaptırdım sökme takma tamir hepsi içinde ve 1 saat anca sürdü hemen işmi hallettim.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger eksantrik devir sensoru ve krank mil sensöründe sorun varsa araba bostayken gaza yüklenin sonuc olarak 3500 deviri gecmez ve abs ve TC lambasi yanar, bende ayni sorun olmustu ikisini degistirdim düzeldi.

bwbdepor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar sorun galiba abs beyninde cihaza bağlanıyor arıza olarak ta dönüş pompası valf sensoru diye bi şey yazıyor. En kısa sürede yaptırır ım inşallah...saygılar..