97 opel corsa arka cam silgeci

OLDDJTEO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar Tolga OKUL İzmir 1997 Model opel corsa aracımın arka camını ıslatmak için kolu itiyorum su gelmiyor bende açılması için kireç çözücü döktüm ön silgeçler açıldı fakat arka silgeç açılmayınca su gelen bölümünü çıkartayım dedim ve bir anda borusu ile elime geldi yani içerden kopmuş sanırım nasıl olurda bu açılıp boruyu değiştirebilirim bu zamana kadar gönderdiğim sular nereden akıp gitti acaba?:sorry: :help: :(

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım arka bagaj kapagını sökmen gerekiyor;).
kapının içinden sök döşemeyi herşey gözükür ona göre yeni bi hortum alıp takarsın...

Shadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sidemir.com.tr
Kardeş bastığın sular bagaj kapağının içine gitti ne yazık ki :)

Bu hortum önden arkaya kadar B sütununu takip ederek gelir.. Tavanın sol tarafını sökersen el tutamaklarını çıkarıp altından hortumu görebilirsin tıkanmışsa değişirsinde..

Bagaj kapağına ise elektrik kabloları ile aynı kanaldan geçio.. O kanaldan hortumu ileri geri yaparak fıskiyenin takıldığı delikten çıkarabilirsin.. Daha sonra fıskiyeye takıp yerine oturtursun.. Resimli olarak anlatmak isterdim aslında ama fıskiyeyi sökünce direk hortum içeri düşüo şimdi bende o kadar uğraşmıyım :)

cuneyt1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde arka silecek tıkandı, sanırım kireçten. Kİreç sökücü olarak ne kullandınız. Birde bu kireç sökücü aracın boyası için zararlı diye bir yorum okudum. sizde boyada sorun oluştu mu?

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde arka silecek tıkandı, sanırım kireçten. Kİreç sökücü olarak ne kullandınız. Birde bu kireç sökücü aracın boyası için zararlı diye bir yorum okudum. sizde boyada sorun oluştu mu?

arkadaşlar kireç sökücü denen meret genelde sülfirik asit oluyo :) boruyu da deler, boyayıda mahveder. kireçsiz su+camsil kullanırsanız sorun olmuyor. saf su yada distile su. klimanın akıttığı su saf sudur mesela. yazın kullanabilirsiniz.

cuneyt1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya ben çeşmeden koymuyorum zaten, şu antifirizli hazır sulardan koyuyorumda. benden önceki sahibi tıkamış malesef :(
şimdi kireci sökme işi bana düştü