95 model a kasa vectra güçlü bir patlama sesı gelıyor

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın da lpg varmı.eğer eski tip lpg sistemi mevcut ise(sıralı sistem olmayan) bu tarz patlatmalar araçta görülüyor.eskiden benimde 92 model vectra a vardı ve düz sistem lpg vardı üzerinde ve 1 yıl kadar bende durdu , bu bir yıl içinde 2,3 defa patlatma yaptı.çözümü lpg yi sıralıya çevirmek yada hiç kullanmamak.günde 3,4 defa olması çok fazla.patlatma sıklığını azaltmak için lpg ayarlarını kontrol ettir.ben aracımda birçok parçayı değiştirmiştim ama patlatmanın önüne geçememiştim,hatta aldığımda arıza lambası yanıyordu ve her gittiğim lpg ci sönmez bu diyordu ve opellerde hep yanıyor diyordu ve buna rağmen ben arıza ışığını tamamen kendi çabalarımla söndürmüştüm(hava debimetresini söküp temizlemiştim,rolanti sensörünü temizlemiştim). Arıza lambası yanmadığı halde yinede patlatma yapmıştı.Anlayacağın çözümü yok. Son olarak 95 model bir araçta sıralı lpg yaptırmanıda tavsiye etmiyorum.çünkü hergün sanayiide uğraşmak zorunda kalacaksın.Sen en iyisi lpg ayarlarına baktır...

Dursun0637

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar iyi aksamlar 93 model vektra aldim 2 sene kullendim ve suanda baski balata degisti degistigi gubden bu yana 2 aydir patlama ve tekleme yapmaya basladi her patlama yaptiginda cekiside gittikce dusuyor buji buji kablosu komple degisti gaz beyni degisti hala arizasini bulamadilar bugun hava filitresi patlama yapinca alev almaya basladi bu patlamayi nasil onlerim