2020 CORSA F "MOTOR ARIZASI UYARISI PARK MODÜLÜNDEN KAYNAKLANIRMI ?

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Park modülünün elektrik şemasına ve ona bağlı diğer donanımların da elektrik şemasına bakarak neyi nasıl etkileyebileceğine bakmak lazım. Onun dışında şu an için bir fikir yürütmek zor. Hele ki arıza kodu yoksa. Mesela tekerdeki abs sensörlerinden gelen veriler ile (teker tur sayıları kontrol edilerek) lastik basınçları ölçülebiliyor. Abs ile lastik basıncı ne alaka der hiç bilmeyen birisi. Ben ilk öğrendiğimde böyle demiştim ancak çalışma prensiplerini incelediğim zaman "hah şimdi oldu" demiştim.

alicanbollu

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Park modülünün elektrik şemasına ve ona bağlı diğer donanımların da elektrik şemasına bakarak neyi nasıl etkileyebileceğine bakmak lazım. Onun dışında şu an için bir fikir yürütmek zor. Hele ki arıza kodu yoksa. Mesela tekerdeki abs sensörlerinden gelen veriler ile (teker tur sayıları kontrol edilerek) lastik basınçları ölçülebiliyor. Abs ile lastik basıncı ne alaka der hiç bilmeyen birisi. Ben ilk öğrendiğimde böyle demiştim ancak çalışma prensiplerini incelediğim zaman "hah şimdi oldu" demiştim.
teşekkür ederim alakasız gibi görülen herşeyin mantıklı bi açıklaması çıkıyo sonuçta bunu anladım. Elektronik parçaların hepsi birbiriyle alakalı birbirlerini etkiliyolar.

BEYAZKAZAK

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
MERHABA ARAKADAŞLAR 2020 MODEL 1,5 DİZEL CORSA F ARACIMLA İLGİLİ BAŞIMA GELEN;
GEÇTİĞİMİZ HAFTA HAVALAR EKSİLERDEYDİ BİLDİĞİNİZ GİBİ. SALI SABAHI ARACIMI ÇALIŞTIRDIĞIMDA "MOTOR ARIZASI:ARACI TAMİR ETTİRİNİZ" UYARISI VERDİ. HEMEN SERVİSE GÖTÜRDÜM PC YE BAĞLAYIP SİLDİLER Bİ SORUN YOK DEDİLER.
2 GÜN Bİ SORUN OLMADI. PERŞEMBE SABAHI AYNI UYARIYI TEKRAR VERDİ SERVİSE GÖTÜRDÜM BU SEFER ARAÇ KALSIN DETAYLI İNCELEME YAPALIM, SİZE İKAME ARAÇ VERELİM DEDİLER. ARACI BIRAKTIM ÇIKTIM.
BUGÜN YANİ PAZARTESİ GÜNÜ ARADIM VE İNCELEME YAPTIKLARINI ARIZALI PARÇANIN BAGAJ KISMINDAKİ PARK MODÜLÜNDE OLDUĞUNU, TEKNİK RAPOR HAZIRLADIKLARINI ALMANYAYA GÖNDERDİKLERİNİ PARÇANIN GELMESİNİ BEKLEYECEKLERİNİ SÖYLEDİLER. ARABALARDAN ÇOK ANLAMAM AMA PARK MODÜLÜNDEKİ BİR ARIZANIN EKRANDA MOTOR ARIZASI OLARAK ÇIKMASI MÜMKÜNMÜDÜR. BUNUN NASIL Bİ AÇIKLAMASI VARDIR ?
çok geçmiş olsun hocam....

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

alacamlisado

Kayıtlı Kullanıcı
23-Elazığ
Siteyi ziyaret et
Hocam eğer araç devreyi tamlamazsa yapar. Benim arka ampul geçmişti verdi f arızası. Ampulü değiştirdim sorun çözüldü