2016 İnsignia motor yağ çubuğundan gelen hafif duman

cabuk90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selâmün aleyküm, herkese kolay gelsin. Ben, yaklaşık 1 ay önce 95.000 kilometrede 2016 model İnsignia Cosmo paket 1.6 dizel otomatik araç aldım. Alırken tamamen ful ekspertize sokmuştum, herhangi bir sorun çıkmadı. Aracı almamı müteakip yağ, filtre ve şanzıman yağı gibi komple bir bakıma soktum. 2 gün önce aracın yağını kontrol ederken yağ çubuğunu çıkardığımda sigara dumanı gibi beyaz az derecede duman çıkıyordu. Aracın intikali ve çalışmasında tekleme vesaire bir duruma rastlamadım. Bu durum motorda herhangi bir sorun olduğuna işaret midir? Tecrübesi olan arkadaşların değerli yorumlarına ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aleyküm Esselam...Dışarı yağ püskürtme yoksa az miktarda duman normal...Üstüne bir peçete koyarak test edebilirsiniz..(Yağ kapağından test olacak..Yani yağ kapağını kaldrıcaksınız çubuğu değil..)

cabuk90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aleyküm Esselam...Dışarı yağ püskürtme yoksa az miktarda duman normal...Üstüne bir peçete koyarak test edebilirsiniz..(Yağ kapağından test olacak..Yani yağ kapağını kaldrıcaksınız çubuğu değil..)
İlginiz için teşekkür ederim. İlk fırsatta deneyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: Cemil