2014 Corsa Amortisor

gurkan_kenan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadalaslar 2014 active model aracim kasislerden gecerken sol onden tikir tikir ses gelmekte z rotlari degistik ama ses kesilmedi.Ozel Servise gosterdigimde sol amortisorun yag kacirdigni ve bundan yapacagini amortisor ve takozlarinin ikisinin de degismesini soylediler.Kendi ustamda sadece sol on amortisorun milinde bosluk oldugnu sadece sol on amortisor ve takozunu degistirmemi soyluyor.Sizce ne yapmaliyim?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle sadece sol takoz ve amörtisörleri değiştirin sonrasında sağ için duruma göre değerlendirirsiniz hocam.

gurkan_kenan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses 2-3 aydir. Tek degistirmenin Skintisi olur mu diye dusunmuyor degilim.Birde Sachs monreo ve gm markalarndan hangisini onerirsiniz?

Tombaz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ses 2-3 aydir. Tek degistirmenin Skintisi olur mu diye dusunmuyor degilim.Birde Sachs monreo ve gm markalarndan hangisini onerirsiniz?
Merhaba, Kesinlikle GM parça kullanmanızı öneririm. İki defa muadil amortisör takozu değiştirdim, en fazla bir sene ömürle tıkırtı sorunu tekrar etti.. En son yetkili serviste o zaman sekiz yıllık aracımın, amortisör, amortisör takozu ve Z rot değişimini yaptırdım. Dört yıldır sorun yaşamadım. Corsa araçların amortisörü sert, zira yumuşak kaliteli lastikleri confor basıncında ve kasislerde dikkatli kullanırsanız aynı sorunla karşılaşmazsınız. Kazasız ve arızasız sürüşler dilerim.