2013 Corsa D - Arka Koltuk Yatırma Hk.

sinanberk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Bu hafta 2013 Corsa 1.3 CDTI alarak aranıza katildim. Malesef arka koltuğu bir türlü yatıramadım. Her iki taraftan da yatırma kilidini açtım fakat sanki vidalanmış gibi, bir türlü yatıramadım. Çok kuvvet uygulayıp zarar vermek istemiyorum.

Başka bir başlıkta okumuştum, bagajdan yatırma vidasını açık konuma getirin demişlerdi, koltuk ile bagajdaki saç bağlantısını yapan bir vida var onu açtım hatta söktüm yime de yatıramadım.

Benzer problemi yaşayan ya da farklı bir önerisi olan var midir acaba?

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kilidi tam açtığınızdan eminmisiniz biraz sert açılabiliyor kilit. hiç oynamıyorsa muhtemelen kilit kapalıdır. akabinde ileri geri hafiften sallayarak yatırmayı deneyin

sinanberk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim. Kilidi tam kaldırıyorum, fakat sanki bir şey tutuyormuşcasına hiç bir şekilde yatıramıyorum.
Şayet mekanizmada problem varsa mekanizmayı nasıl sökebilirim onu gösteren bir kaynak da bulamadım.

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet zaten o kilit, tam sanılır ama tam kalkmamış olabilir onu kastetmiştim bence sökmeden önce opelci bir usta açmayı denese boşuna sökmemiş olursunuz

sinanberk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İlginize teşekkürler tcoban , bir göstereceğim, çözüm bulursam da buraya yazarım. Sevgiler 👋🏻