2012 Opel Astra Benzinli Araç Dizel motor gibi çalışıyor

Alperen88

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba 2012 Opel Astra Benzinli Aracim var. Bugün uzun yol yaptım 200-250 km sonra ışıklarda durdugumda motor sanki dizel motor gibi çalışıyor. yüksek devirde kullandiktan sonra arabayı park ettigimde motor dizel motor gibi calisiyor.Gaza dokununca kesiliyor. Aracın çekişi de azaldı. Neden olabilir yardımcı olursanız. Çok sıkıntılı bı durummudur.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzantirik dişlileri. Sanayi tabiriyle vanos dişlisi olarak da geçer.
Değişmesi gerekiyor. 1.6 benzinli motorun kronik sorunlarından biridir.

Araç kaç km'de ve hangi yağı kullandınız şimdiye kadar?

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Egzantirik dişlileri. Sanayi tabiriyle vanos dişlisi olarak da geçer.
Değişmesi gerekiyor. 1.6 benzinli motorun kronik sorunlarından biridir.

Araç kaç km'de ve hangi yağı kullandınız şimdiye kadar?

Üstad aynı sorun bende de var sanırım. Araç rolantide çalışırken boğuluyor gibi mi desem, hırıltı gibi mi desem, tıkanmış gibi dizel gibi bi ses çıkarıyor. Yağ soğutucu patlamıştı tamir ettirmiştim bundan sonra oluşmaya başladı bu ses. GM 5-30 yağ var ve henüz 3bin km oldu yağ değişimi ve yağ soğutucu değişimi.
Kesin olarak egzantrik dişlilerinden mi kaynaklanıyor diyorsunuz. Dişlinin değişmesi mi gerek yoksa egzantrik pompalarının temizlenmesiyle vs düzelmez mi bu ses?
tahmini kaça mal olur bu dişli değişimi?

enermax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim 2012 benzinli astrada da tarife uygun durum vardı ve vanusları değişti yeni, 70 bin km de. Arabayı 0 olarak aldığım günden beri yağ konusuna o kadar titizlenmeme rağmen. mobil 1 0w 40 ve sonrasında motul xcess 5w 40 kullandım hep.

Alperen88

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Benim araç yağ yakmış araçta hiç yağ kalmamış. Yeni bakımını yaptırmıştım. Yağ ekledi usta ses kesildi ama neden yağ yaktı onu anlamadım. Şuan o ses kesildi. Araç 70000 km yağ olarak Castrol 5w30 ll

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ses aşırılaşmamışsa Liqui Molynin Mos2li yağ katkısı sesi çok büyük ölçüde kesiyor, hataları sildikten sonra arıza lambasını tekrar yakmıyor bilginize.. Bir haftadır kullanıyorum ilk izlenimlerim bu şekilde...