2012 Model Astra H benzin-lpg'li Essentia'ya Hız sabitleyici hk.

Kaan Kahramaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Bugün internette gezinirken gördüm. Hız sabitleyici sonradan eklenebiliyormuş. OPAR servisi aradım 350 TL fiyat verdiler.

Öncelikle Essentia'ya daha önce taktıran var mı? Takılabilir mi sorun çıkarır mı? Bilen arkadaşlar mutlaka vardır.

Yapılabiliyorsa OPAR haricinde Ankarada bu işi daha uygun fiyata yapabilecek yer var mıdır?

Takıldığı takdirde ciddi sorun çıkarır mı? Çünkü Fabrika çıkışı haricinde takılan donanımlar diğer markalarda özellikle sorun çıkarabiliyormuş. Sigortalarda yanmaya kadar gidebilir diyorlar.

İnternetten okuduklarım Astra H'da bi sinyal kolu değişiyor bide debriyaja sensör takılıyor gibi şeyler ama çok net ve ciddi bilgiler bulamıyorum. Şimdiden teşekkürler.

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasim ilk once kol degisiyor tak cikar zaten sonra debriyajda cruize kontrol tesisati varsa switch takilip tech2 ile ecuya tanitilip kullaniliyor
zaten orjinal tesist varsa siknti cikmaz dostum kullanirsin onlar kulaktan dolma seyler
Burda opel kervan otomobilde maliyeti 255 tl serviste opelclub kartin varsa serviste veriyorlar %25 indirim yapiyorlar

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaan Kahramaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 essentia'da varmı tesisat peki? işte forumlarda çok fazla gereksiz bilgi dolaşıyor.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değil 2012 Astra H, Z motor kodlu Astra G'lere bile sonradan hız sabitleyici uygulanabiliyor.

Kaan Kahramaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün Opal'de taktırdım. 313 TL. Göstergedeki yeşil simgede yanıyor. Hoşuma gitti. 2 Yılda garanti verdiler.

Astrah6767

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hız sabitleyici

Değil 2012 Astra H, Z motor kodlu Astra G'lere bile sonradan hız sabitleyici uygulanabiliyor.
Kardeşim benim Astra h x14xep 2004 benm araca takılırım tesisat yok araçta ama debriyaj in üstünde sensör deliği var sensörü kolu aldım soketi bulamadım orda olmuyor heralde bu araca

onuronur

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
alt taraftaki kapağı sök ve debriaj oradan sol yukarı doğru kablo demeti var üzerinde sarılı şekilde duruyor kahverengi soketli ışık yardımıyla frenin oraya yatıp bakarsan görürsün

Lambanincini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trafik olmayan uzun yolda otobanda sık seyahat ediyorsan taktır.. Aksi taktirde boşuna para vermiş olursun.. Benim aracımda orijinal var kaç kere kullandın diye sor.. Ancak otobanda uzun yolda işime yarıyor.. Araç Manuel olduğu için işe yararlılığı tartışılır..