2011 Astra H için kapı çıtası taktırsammı?

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar opel kar etmek için Astra classic 3 lerde 4 adet kapı çıtasına tenezzül etmiş biliyosunuz.
daha önceki modellerinde var ama 2010 ve 2011 modellerde kapı koruma çıtası yok.
Malumunuz çok dikkatli ve hassas araç parkeden ülke insanımız kapını açarkende tarladaymış gibi itip açtığından yanındaki aracın kapısına ve boyasına zarar veriyor.

Bwen bu konuda biraz hassas olduğum için parkederken yandakinin kapı açma mesafesinide hesaplayıp ona göre duruyorum ama yinede birileri bir şekilde kapıma dokunmalar yaşanıyor.

Kapı çıtası bu sorunu çözermi ne dersiniz? bazen çıtaların yeri çok aşağıda kalıyor ve bir faydasıda olmuyor.
benim Fsanedeki çıtalar bu konuda çok başarılıydı. standart bir araç kapısının benim kaportama değme ihrimali yoktu.

H kasaların çıtaları derinlik olarak inceler. üstelik şimdi orjinal çıta bulup onuda boyattırmak gerekli.

Bu konuda ne düşünüyosunuz? çıtalı araç kullananlar faydasını gördünüzmü?

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben hem görüntü olarak hemde işlevi olarak memnunum,kapı çıtasının bir kaç yerinde izler var buda çıta olmasa kapıda olacağını gösteriyor.Ben olsam taktırırdım. :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bende düşündüm çıta olayını fakat, astra da pek işlevsel gözükmüyor. Kullananların yorumu önemli.

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dıkkat ettıysenız astra h larda kapı cıtasının takılacagı yer zaten normal zemının bıraz ıcınde kalıyor.yanı bu cıtanın ıse yaraması ıcın kapı yuzeyınde bır yukseltı olusturması gerekıyorken, cıtanın takılacagı yer zemıne gore bıraz daha cukur oldugu ıcın cıta gorsellıkten oteye gecemıyor.eskı astramda(H) kapı cıtası vardı, sımdıkınde yok ama kapıdakı vuruk ızlerı sabıt :)

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapı çıtası, kapının ortasındaki çıkıntıdan daha içerde kalıyor gördüğüm kadarıyla. O yüzden yandan gelecek dengesiz kapı açmalarına karşı korumaz diye düşünüyorum.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bugün bede yolda çıtası olan Astra H lara dikkat ettim. kapıdaki yere paralel bir çıkıntı çizgisinin üstüne yapıştırmışlar ve genel hizada içerde kalıyor. açılan kapılarında bombeli olduğunu düşünürsek bu çıtalar görselikten başka bir işe yaramayacak. Sanırım opelde bunu farkedip çutaları artık koymuyor, böylece kar yapıyor ;)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
zaten sormadan siparis verseydiniz bile anlardiniz, bu citalarin adi epc de yani parca programinda süs citasi olarak geciyor. adi uzerinde süs citasi :D

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün başıma küçük bi kaza geldi.

Şehiriçi trafik sıkışıktı kamyonun arkasında 3 tane araba.Yavaş yavaş gidiyolardı.Bende sollamaya diye çıktım.Sola çıkmışken hepsini solliyim dedim ki tam bir aracı solladım arkadan pat diye bir ses geldi.Allah dedim heralde arka taraf gitti.hemen durup indim göçük falan bekliyordum.Baktım göçük falan yok .Solladığım Fiat uno nun aynası arka sağ kapı koluna çarpmış.Unonun Aynası siyah boyasızdı.Kapı kolunda siyah iz bıraktı.Adama dedim neden aynana bakmadan sollamaya çıkıyorsun diye,işte ayna göstermiyomuş aynayı ayarlıyomuş falan bişeyler dedi .Baktı oda pastayla geçer dedi toplantım var dedi bastı gitti.Bende aracı babamın yanına götüreyim dedim.Orda selpak mendille kapı kolunu güzelce sildik siyah iz geçti :D . Havada yağmurluydu .Yüzeysel bir sürtükmüş :D. Pasta cilaya gerek kalmadan kurtulup rahatladım. Sonuç olarak kapı kolu , çitalardan daha iyi iş görüyor sanırım :D

Son düzenleme:

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kapı bandı aldım ama bunu yapıştırma mı yapacağız uygulama şekli nasıldır acaba?