2008 Opel Corsa 1.3 cdti

allyesen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler arkadaşlar;

Birşey sormak istiyorum. 2008 model opel corsa 1.3 dizel aracım var. Şehir içinde hiçbir sıkıntı yaşamıyorum ama ne zaman şehirler arası yol yapsam hızımı 90'ın üstüne çıkarıp 40-45 dakika yol gitsem ikaz lambası yanıyor neden olabilir bu?

Aracımı stop edip tekrar çalıştırdığımda ikaz lambası sönmüş oluyor ve tekrar hızım 90'ın üzerine çıkınca bir süre sonra tekrar ikaz lambası yakıyor.

Ayrıca aracı kullanırken gösterge panelinden gizli menüyüde açıyorum ve motor sıcaklığını gösteren kısmı açık tutuyorum. sabit hızda giderken (şehirler arası) 50-65 arası oynuyor genelde motor sıcaklığı ama ikaz lambası yandığı anda motor sıcaklığında -40 yazıyor :s böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu, bu neden oluyor olabilir.

Ekli dosyalar

• IMG_0743.jpg
    IMG_0743.jpg
    84.5 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_0748.jpg
    IMG_0748.jpg
    88.1 KB · Görüntüleme: 7

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayni araçtan bende de var uzun yolda bende de yapıyordu sollama yaparken paronayak oldum resmen istanbul a döndüğümde pc bağlattım gaz pozizyon sönsörü arızası verdi sildik bi müddet sonra yine ayni. bundan üç yıl evveldi tabi beyin tamir olması lazımmiş deli para dedi o zaman bende dedim ne alaka arıza gaz pedalında gözüküyor o zaman bende eve geldiğimde kendim söktüm bi vida tutuyor zaten pedal üzerindeki sensörü açtim içini temizledim iki yönlü mekanizma içinde fazla kurcalamadan temizledim hafiftende wd 40 la yağladım kapattım 3 sene yada daha fazla zaman geçti tık yok artık

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabi önce bi pc ye bağlatır ne arızası kaydetmiş ona göre başka bi sorunda olabilir

iphonecu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
termostatın arızalı hocam aynı problem mevcuttu behr marka orjinal termostat ile değiştirdim düzeldi. Normalde motor sıcaklığı 85-90 arasında sabit kalmalı.