2008 Astra 1,3 dizel klima kompresörü tetiklemiyor.

2008opel

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2008 aracımıza klima gazı doldurduk .Ancak klima çalışmadı .Direk elektrik verildiğinde klima kompresörüne kompresör çalışıyor.Klima basınç müşürü içerde gaza olmasına rağmen 0 değeri gösteriyor gazı ölçümlemiyor.Müşür kontrol edildi.Sağlam olduğu söylendi.AC açtığımızda basınç 0 değeri gösterdiği için beyin tetikleme sinyali göndermemekte..Beyin yada proğram hatası sebebi var dedi klima ustası yapamadı.bize söylenen parçalar sağlam yalnızca klima kompresörüne tetikleme yapmaması.
Kilima basınç müşürü neden ölçüm yapmaz. ? Sağlam olduğu halde.Müşüre ölçüm yapması için elektriği kim gönderir.Varsayalım müşür kablosu herhangi bir yerinde kopuk olduğunda hata kodu olarak çıkmaz mı ? Çünkü bilgisayara bağlattığımızda da herhangi bir hata kodu göstermedi.Sigorta kutusundaki sigortalarda sorun görülmüyor.Beyine müdahale ettirmek istemiyorum hem çok masraf açabilir hemde başka ek arızalar çıkabilir.Havalar çok sıcak klimasız mım kullansam aracımı yada bu sorunu kime tedavi ettirmem lazım elektronik elektrik aksamlarınımı yoksa beyinciyemi ? kimse tam olarak çözemedi beyinci ve klimacı .Elektrikçilerde yetersi kalıyor. Lütfen yardım.

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun bu Bobinin çalıştığına emin misiniz? Kompresörün kasnağı açtığınız zaman dönüyor mu. Kilitleniyor mu?

Ekli dosyalar

• 159AD789-C111-4FFF-89A3-5B5735B3AB2F.jpeg
    159AD789-C111-4FFF-89A3-5B5735B3AB2F.jpeg
    64.5 KB · Görüntüleme: 3
  • Beğen
Tepkiler: cagatay16

2008opel

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun bu Bobinin çalıştığına emin misiniz? Kompresörün kasnağı açtığınız zaman dönüyor mu. Kilitleniyor mu?
Kompreserün kasnağı dönüyor kompresöre direk ceyran verildiğinde kilitleme yapıyor. Çalışıyor. soğuk üflüyor.. Sorun kompresör değil. Kompresör sağlam

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
2008 aracımıza klima gazı doldurduk .Ancak klima çalışmadı .Direk elektrik verildiğinde klima kompresörüne kompresör çalışıyor.Klima basınç müşürü içerde gaza olmasına rağmen 0 değeri gösteriyor gazı ölçümlemiyor.Müşür kontrol edildi.Sağlam olduğu söylendi.AC açtığımızda basınç 0 değeri gösterdiği için beyin tetikleme sinyali göndermemekte..Beyin yada proğram hatası sebebi var dedi klima ustası yapamadı.bize söylenen parçalar sağlam yalnızca klima kompresörüne tetikleme yapmaması.
Kilima basınç müşürü neden ölçüm yapmaz. ? Sağlam olduğu halde.Müşüre ölçüm yapması için elektriği kim gönderir.Varsayalım müşür kablosu herhangi bir yerinde kopuk olduğunda hata kodu olarak çıkmaz mı ? Çünkü bilgisayara bağlattığımızda da herhangi bir hata kodu göstermedi.Sigorta kutusundaki sigortalarda sorun görülmüyor.Beyine müdahale ettirmek istemiyorum hem çok masraf açabilir hemde başka ek arızalar çıkabilir.Havalar çok sıcak klimasız mım kullansam aracımı yada bu sorunu kime tedavi ettirmem lazım elektronik elektrik aksamlarınımı yoksa beyinciyemi ? kimse tam olarak çözemedi beyinci ve klimacı .Elektrikçilerde yetersi kalıyor. Lütfen yardım.
Bozuktur müşir yenile düzelir sigorta kutusunu bana atsana birbacip tepeden çek

2008opel

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bozuktur müşir yenile düzelir sigorta kutusunu bana atsana birbacip tepeden çek
Sorun çözüldü arkadaslar bu tür problem olanlar için lütfen bildik yere gitsinler. Elektrikçi klimacıya kilimacı tesisatcıya beyinci elektrikçi top gibi oradan oraya gezersiniz. Önce Sigorta kutusu ile bağlantı elamanları arasındaki tamponun altındaki tesisattan şüphelendik. Götürdüğüm usta dediki proğram da klima tanıtılmamış??? Şimdi çalışıyor bu seferde içeriyi soğutmasına rağmen ekrandaki gösterdiği sıcaklık yüksek gibi ama yine de bu sıcaklarda eskisinden iyi