2004 astra g fren sorunu

CESUR67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese meraba arkadaşlar.bu konuda bana yardım edebılecek veya fıkrı olan varsa cok sevınırım.2004 model 51000 km de astra g aracım var.gecenlerde astramla uzun yola gıderken otobanda fren yaptım ve frenlerın bırden şişip taş gibi olduğunu ve aracın frenlerinin tutmadığını farkettim.frene basmaya devam ettim ve az daha sert bastım birden frenin kademe kademe titreyerek aşaya dogru düştüğünü gördüm.aracın frenı yumuşadı ve tutmaya başladı.neyse ben sehır dısından donene kadar oyle ıdare ettım.dondukten sonra bir ustaya gıttım hemen.malum fren bu sakata gelmeyelım.usta kaputu actı baktı bıde ne gorsun.bana dedıgı birebir şu ( başkan senin fren hidriliğine yanlış yağ koymuşlar bu direksiyon yağı) demezmi.usta senin ana fren merkezin arızalı kesin dedi.tamir takımıda yokmuş yenisini aldım mecburen.uzun lafın kısası gecen gun komple fren yagını boşalttık yenı fren merkezını baglayıp dogru yağıda koyduktan sonra iş tamam.usta bi kaç gün dene dedi.o akşamı arabayı cektım ertesı gun tekrar bindim ve tam yogun trafıkte anıden durmam gerektı ve pat yine sorun :( yıne pedal taş gibi ve araç durmuyor.yarın tekrar gidicem o ustaya.aklım almıyor başka neden olabılır.bi tek westınghouse kaldı aklıma gelen baska neden yapabılır sizce ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun büyük ihtimalle sizin dediğiniz gibi westinghous da

CESUR67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama westınghouse bu kadar basıt bozulabılen bır parçamı.yanlıs yağ koymuslar bunlada bı alakası yoktur sanırım.anlamadım valla :(

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi ya sorun sertleşmiş fren balatası ya ana fren merkezi yada westegatede

CESUR67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SIMDI WESTINGHOUSE DEGISTIRCEM.GENE DÜZELMEZSE KAFAYI YERIM YAAA.BİDE DEDIGIN GIBI BALATALARDANSA GITTI ONCA PARA :mad:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Murat sadece işi fren olan bir yere git orada baktır... adamların işi o yani sadece fren... klasik ustalardan daha iyi işini yaptıkları kesin.

CESUR67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bende oyle yaptım zaten.direk frenciye gıttım usta dedı fren merkezı lastıklerı dıye ama emekki usta degılsın adı usta sadece :(