2004 1.3 dizel otomatik vuruntu problemi

Kıvanç Sazak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar yaklaşık 10 gün önce eşim için 2004 dizel otomatik corsa satin aldim ilk işim periyodik bakımlarını yaptirmak oldu dün araçta 3000 deviri geçtikten sonra ortasında ingiliz anahtarı olan arıza lambasının yanıp söndüğünü ve o esnada vuruntu yaptığını farkettim sebebi ne olabilir bu konuda bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Krank sensörü veya vuruntu sensörün arızalı yanlız krank sensörün arızaya düşünce aracın piston boyunu ölçmediği için düzgün yanlış yerde enjektör açıp patlatma yapabiliyor bu yüzdende vuruntu arıza yakabiliyor ve 3000 deviri geçmez araba

• Beğen
Tepkiler: Kıvanç Sazak

Kıvanç Sazak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Krank sensörü veya vuruntu sensörün arızalı yanlız krank sensörün arızaya düşünce aracın piston boyunu ölçmediği için düzgün yanlış yerde enjektör açıp patlatma yapabiliyor bu yüzdende vuruntu arıza yakabiliyor ve 3000 deviri geçmez araba
Yardimin icin cok teşekkür ederim ama biraz önce ariza kaydina baktirdim egr valfi hatasi veriyormus yakit deposuna enjektör temizleyici ilave ettim yuksek devirde kullanmam gerektiği söylendi eğer çözüm olmazsa egr valfini degistircez arac 3000 ile 4000 devir arasi ani ivmelenmelerde bunu yapiyor test sürüşü yaptik arac 5000 devirlere kadar cok rahat bi sekilde yukseliyor egr valfi iptali mumkunmu yada bu tarz deneyimi olan varsa yardimci olabilir mi sizce ne yapmaliyim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Egr iptal ediliyor ama tavsiyem ettirme yenisini tak ve aldığın yer garanti versin ustada garanti versin 1 2 ay kullanınca yine karşılamamak için he birde sene bir temizlersen bir sorun çıkarmaz inşallah artık

ege621

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR iptal edilirse muayeneden geçmez diye biliyorum ama emin değilim. Her şeye bakan takıntılı bir polise denk gelirseniz o da ceza yazabilir.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Evet emisyondan kalır kat ve egr iptalinde

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Muayeneyi disarda yaptirirsiniz,gecirirler. yakitinizi yuzde 10 etkiler. Performansiniz artar. 2004 model araciniz. Olasi seyler. Huseyin usta olsa egr yi iptal et derdi😂

• Beğen
Tepkiler: ege621