2000 Model Vectra CDX Arka Sis Lambası

muhammedkoc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar cümleten boş kaldıkça aracın ufak tefek işlerine uğraşıyorum şöyle bir sorunla karşılaştım 2000 model vectra cdx aracımın arka sis farı yanmıyor araç çalışır durumda iken parkları açıyorum önce ön sisler ardından arka sisleri açıyorum göstergede herşey yolunda işaretler yanıyor sigorta panosunda roleler sağlam tık tık çalışıyor hatta arka sisle ön sis rolesini yer değiştirdim ön sis yine çalışıyor ama arka sis lambasına voltaj gelmiyor soketin uçlarını ölçtüm voltaj yok sigortası filan çalışıyor ampullerde sağlam acaba bu arka sis lambasına giden kablonun rengi nedir boşuna dağıtmadan kablo demetini çözebilirsem iyi olacak anlayan usta pek yok burada o yüzden çok kurcalatmak istemiyorum teşekkürr ederim.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sokete mi elektrik gelmiyor yoksa duy a mı ?soket kısmı oksitlenmiş olabilir su falan almış olabilir.

muhammedkoc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ampullerin takılı oldugu devrede kopuk yok bütün aydınlatmaları açıp ölçüm yapuyorum ama arka sis lambalarına gelen yolda hiç voltaj yok sigortasını ölçtüm sağlam sisleri açtığımda role çalışıyor göstergede de açıldı lambası yanıyor ama arkaya giden kabloda bir sorun var gibi far açma amahtarının altındakinden başka bir yerde soket yada sigortası varmıdır acaba ayrıca kaput açma kolunun yanındaki 3 adet soketide çıkarıp devre temizleme spreyi ile temizleyip taktım yine bir hareket olmadı

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/40/564/1118/11796,11795/

Arka sis lambası çift duy olacak bunda sıkıntı yoktur sanırım siz oraya voltaj gelmediğini söylüyorsunuz.

şöyle de bir kontrol ünitesi görünüyor aracınızın kataloğunda onu da bi kontrol edin,
http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/40/564/1118/11791,11798,11803,11794/

bence en basit yöntem ölçü aletiniz varsa arka sis lambanızın sigortasından arka sislambasına giden kablo için kısa devre testi yapın.yani kopuk testi ölçü aletinin sinyal veren ayar kısmı ile.

muhammedkoc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arızayı çözdüm belki birinin başına gelir lazım olur arka bagaj kilidinin altındaki plastık koruma kapağı büyük olan parklar dahil kapatan kapak onu çıkardım ve bagaj kilidinin hizasına gelen yerde bir soket var kaportada sabitlenmiş onun içinde mavi siyah kabloları birbirine kısa devre yapmışlar bir jumper ile o jumper zamanla ısınmış plastik akma yapmış ve iletkenliğini kesmiş bende onu yeniledim sorun çözüldü teşekkür ederim ilgilenen arkadaşlara.