1993 opel vectra A 2.0 cd. hava akis metresi arizasi

kyhn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar. Aracim 93 a kasa vectra cd sirali lpgli (atiker)
aracimdaki problame kisaca anlatayim.
arac soguk olduğu zaman çekisi, calismasi falan sıkıntısiz.
ama aracla ör. 25-30km yol gittigim zaman hararet 100e çıkıyor yani cabuk yukseliyor gibi bu arada 103civari fan aciyor normal mi bu?
Hararet yukseldigi zaman arabanin inanilmaz derecede çekisi düşüyor
Birle zor kalkiyor zor hizlaniyor rampalari cikarken birinci viteste boguluyor.
Bütün viteslerde normal 2000-2500 devirlerde arac sekme yapiyor ama cok siddetli oluyor kesmek icin debriyaj gaz yapiyorum. 4 ve 5. Viteslerde bile arac sanki gazi kesiyor yigiliyor sonra birakiyor. Sanki tutup turup birakiliyormus gibi.
Sorunun akismetreden olup olmadigini anlamak icin Arkadasimin aracindaki akis metreyi benimkine taktik araba oldu canavar.cekisi gidisi on numara hic sekme falan da yapmiyor.ama ne yazikki geri vermek zorunda kaldim :rolleyes:
Servisten sifirini sordum elimizde yok ama fiyati 1350tl dediler. Alsam bile yine bozulursa siye cok korkuyorum o yuzden cesaret edemiyorum.
4-5tane cikma denedim saglam bulamadim cikmasi da 350-400tl
yan sanayisini sifir aldim duzelme olmadi.
sormak istedigim bu akis metre temizleniyor diyorlar neresi nasil tamizleniyor hic bilmiyorum
Nasil yapildigi hakkinda bilgisi olan arkadaslar varsa ayrintili anlatirsa cok memnun olurum.
(Bu akismetre neden bozulur) TESEKKURLER

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:39 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:32 ----------

cff1887f219def4b0f365eaf49a5b038.jpg
arac bu

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
balata spreyi ile 25-30cm mesafeden püskürterek temizleyebilirisn

kyhn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neresine sıkılacak :) onu bilmiyorum iste

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ufak ama önemli bir not: Günümüz araçları fazla kurcalanmayı sevmezler, o nedenle bazı onarım işlemlerini işinin ehli ustalara bırakmak gerekir, sonra geri dönüşü daha maliyetli oluyor :(

kyhn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet katılıyorum ama baska cerem kalmadı. Sifiri cok pahali cikmasinin da saglam olanini bulamadim. Yan sanayisini aldim onu da denedim oda uymadi. Bide bunu deneyim dedim. Arabami cok seviyorum ama bu sıkıntı beni cileden çıkardı. :(

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben temizletme işini opelden anlayan bir ustaya bırakmanı öneririm. Yapılacak hatalı bir müdahale cepten daha çok para çıkmasına neden oluyor.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ufak ama önemli bir not: Günümüz araçları fazla kurcalanmayı sevmezler, o nedenle bazı onarım işlemlerini işinin ehli ustalara bırakmak gerekir, sonra geri dönüşü daha maliyetli oluyor :(

günümüzün 25 yıl öncesinin teknolojisi zaten savaş abi, tahminim çok sorun yaratmayacaktır.

kyhn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün akışmetreyi çıkardım yerinden üstünde slikonlu siyah kutu gibi bir yer var onun slikonunu da söktum alkolü ayni camsillerin spreyi gibi olan kutuyo doldurup heryerine sıktım baya da cok sıktım :D sonra güzelce tazikli havayla kuruladim fazla yakin olmamak sartiyla.
Sonuc mukemmel arac fişek gibi oldu. Bugun 2 ile zor ciktigim rampayi 5. Vitesle zorlanmadan çıktım. Ne kadar kalıcı bir çözüm bilmiyorum ama çok şükür sorun çözüldü. Eger ilerde sıkıntı olursa yine burdan yazarim. Hayırlı gunler herkese tesekkurler...