1.7 dti aracım çalışmıyor

Opelsever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde yapılan yorumlarda enjektör ve pompayı tamire alanların sorunu çözemediğini okuyorum ondan ötürü o konuda endişeliyim.fakat bu zamana kadar gittiğim 4-5 tane özel opel servisinin tamamı adres olarak pompacıyı gösteriyor.burdan usta arkadasları kötülemek istemem fakat büyük bir kısmı iş yoğunluğundan veya ilgilenmek istemediğinden adres olarak pompayı gösteriyor.bazılarıda gerçekten bu araçdan anlamadığını söylüyor onlara saygım var.fakat kendi yaptığım işlemlerin hemen hemen her birinde motorun sesi çekişi ve çalışması daha güzel oldu.birtek şu sıcakken geç çalışma problemini çözemedim bu arada motor çalışırken sıcaklık sensörünü söktüğümde fan açıyor zannedersem sensör sağlam.geriye pompanın altındaki avans müşürü kaldı onuda söküp temizlemeyi düşünüyorum eğer başarılı olmazsa enjektöre gitmeyi düşünüyorum.farklı fikir verebilecek usta ve arkadaslar varsa minnettar kalırım.bu arada arabadan bir acı mazot kokusu da ara ara geliyor özellikle stop edip arabadan indiğimde hissediyorum.

Opelsever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın arızasını çok şükür şimdilik çözdüm gibi görünüyor inşallah daha sonra tekrar vermez.aracımda motor 3-10 dakika arasında çalışınca stop ettiğimde marş yaklaşık 8-10 sn sonra alıyordu.sogukken tek marşta sorunsuz çalışıyordu.yaklaşık 5 tane özelopel servisi sorunun sebebinin pompa olduğunu söylemiş idi sadece bir tane usta marş ın arızalı olduğunu söylemiş idi fakat benim kafama yatmadığı için marşı söktürmemiş idim.ikitelli sanayide çözüm dizel diye bir yer var dti lerin pompalarında iyi olduğunu duymuştum birde Oray'a gideyim bakalım ne diyecek diye gittim.aracı pompasının yanında stop edip tekrar çalıştırdım pompacı marş dinamosunun krank ı düzgün çeviremedini söyledi marşı söktür çözülmezse getir pompaya bakarım dedi.ama halbuki marşın dönme sesinde gayet iyi geliyordu bu defa hele sökeyim bakalım ne görücem dedim marşın arızalı olma ihtimalini hiç düşünmüyordum çünkü iyi çeviriyordu.marşı söküp dinamosuna verdik içini yanımda açtı konnektörün eridiğini ve bundan ötürü marşın döndüğünü fakat yorgun döndüğü için İranlı güçlü çevirmeyeceğini söyledi konnektörüye ile değişti su an sıcak soğuk farketmiyor maşallah yarım marş da araba alıyor bu arabaların marş motorlarının kronik olarak sorunlu olduğunu söyledi.bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar marşa önce baktırın soğukken çalıştırmasına aldanmayın.ve pompadan önce tüm sensörlerinizi eğer yapabiliyorsanız sökün temizleyin yapamıyorsanız söktürüp temizletin sonra delpi nin arıza tespit cihazında tüm sensörlerin sağlıklı veri verip vermediğine baktırın özellikle maf-map-krank devir-sensörünüzü orjinal değil iseler orjinali ile değişin barometremin sensörü temizleyin motor suyu sıcaklık sensörünü iyi çalışıp çalışmadığını delpi nin arıza cihazında bakın motor üst beyine mazot gelmiş ise söküp beyinye temizletin.arsba ancak bu dediğim işler yapılınca motor düzenli çalışmaya başlıyor.map sensörünün orjinalı delco dur.maf sensörü Bosch dur.krank devir sensörü nün üzerinde mitsubişi yıldız işareti olacak birde arabayı çalıştırmadan mutlaka debriyaja basmalısınız her seferinde debriyajda beyne veri veren bir müşür var bu müşüründen kontrol edin debriyajı bırakınca müşürün düğmesine dokunmalı ve Müşür işaret vermeli beyine yoksa araba vites geçişlerinde yığılma yapar bu dediklerimi eksiksiz yapın