1.4T astra anlık sarsıntı ve ibre titreme sorunu

ezturfan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abilerim ablalarım arkadaşlarım şuan çıldırmak üzereyim bugün konu ile alakalı olarak servis + 3 ustaya gittim. Ne bilgisayara bağlanarak nedebaşka bir aksamda arıza yok dediler yolladılar ama biliyorum ki sorun var araç boşta iken gaza aniden yüklenip 4-5 bin devire çıkarıp ayağı ğxgazdan birden çekince araçta bir şey bir kere sallanıyor ve bunu hissediyorum. Bir şey vuruyormuş gibi ve devir saati boşta aşağı doğru inerken sanki korkmuş gibi titreyerk iniyor bir türlü sorunu bulamadılar ama var hissediyorum sizin aracınızdada devir saati ibresi boşta inerken titriyormu aracı lifte çıkandık kulaklar vs hepsi sağlam altta çizik bile yok bilgisayara bağladık hata kaydı filan hiç bir şey yok sayfa bomboş ama ibre titriyor dalgalanmıyor sadece titriyor ve aaç boşta ni gaz vermede tek sefer birşey hissedilecek şekilde düşüyor sanki motor gerginleşiyor gazdan ayağı çekince bir şeye vuruyor gibi bir türlü bulamadık

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir video çekseniz iyi olurdu.motorda dönen kasnaklarda balans varmış gibi veya gösterge bozuk olabilir.ibre düşüşü sırasında yaşanan bir titreme varsa ibre yükselirken de vardır bir sorun.motorun çekişi nasıl ?
Volant krank kasnağı herşey olabilir.
Araçta titreme sarsıntı varmı peki.yani araç sarsılıyormu bu esnada

Sony Z5 ile gönderildi

survivor

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abilerim ablalarım arkadaşlarım şuan çıldırmak üzereyim bugün konu ile alakalı olarak servis + 3 ustaya gittim. Ne bilgisayara bağlanarak nedebaşka bir aksamda arıza yok dediler yolladılar ama biliyorum ki sorun var araç boşta iken gaza aniden yüklenip 4-5 bin devire çıkarıp ayağı ğxgazdan birden çekince araçta bir şey bir kere sallanıyor ve bunu hissediyorum. Bir şey vuruyormuş gibi ve devir saati boşta aşağı doğru inerken sanki korkmuş gibi titreyerk iniyor bir türlü sorunu bulamadılar ama var hissediyorum sizin aracınızdada devir saati ibresi boşta inerken titriyormu aracı lifte çıkandık kulaklar vs hepsi sağlam altta çizik bile yok bilgisayara bağladık hata kaydı filan hiç bir şey yok sayfa bomboş ama ibre titriyor dalgalanmıyor sadece titriyor ve aaç boşta ni gaz vermede tek sefer birşey hissedilecek şekilde düşüyor sanki motor gerginleşiyor gazdan ayağı çekince bir şeye vuruyor gibi bir türlü bulamadık

Benzin pompası ile ilgili bir sorun olabilir mi?

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuya giris limon sikacagi satan pazarlamaci gibi olmus[emoji6]
Turbo ve turboya bağlı butun elemanlari borular , valfler dahil kontrol ettirin bi..

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ezturfan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abilerim araç bilgisayarda hata kodu vermiyor, bobinlere baktık değiştindik yeni bobinlerde de durum aynı araç viteste iken böyle bir sorun yok viteste titreme vs olmuyor boşa geçince ibre titriyor araçta titreme vs yok sadeese boşta ani gaz verip bir anda ayağı gazdan çekince sanki bir şey az yukarı kalkıyor sonra yerine düşüyormuş gibi oluyor ve devir ibresi aşağı doğru inerken titriyor dalgalanma değilde sanki o titreyen noktalar gibi işin ilginç tarafı ne arıza kodu var ne bişey bujiler sıfır bobinler kontrol edildi ön takım takozlar vs hepsi kontrol edildi yok arıza yok kafayı yiyece
ğim yav, ayrıca limon sıkacağı benzetmesi çok hoşuma gitti :)

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Aracınızda katalizör varmı bilmiyorum, eğer varsa katalizörü söktürüp alttan ve üstten baktırın, içi dağılmış olabilir. Genelde bu bölgele hiçbir usta bakmıyor ve atlıyorlar. Boşuna masraf etmeden bence bunu bir yapın derim.Çünkü araç yeterince hava alıp veremiyor, aynı sorun benim başıma geldi size acizane tavsiyem budur. Katalizörü değiştirdim araç şaha kalktı resmen.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abilerim araç bilgisayarda hata kodu vermiyor, bobinlere baktık değiştindik yeni bobinlerde de durum aynı araç viteste iken böyle bir sorun yok viteste titreme vs olmuyor boşa geçince ibre titriyor araçta titreme vs yok sadeese boşta ani gaz verip bir anda ayağı gazdan çekince sanki bir şey az yukarı kalkıyor sonra yerine düşüyormuş gibi oluyor ve devir ibresi aşağı doğru inerken titriyor dalgalanma değilde sanki o titreyen noktalar gibi işin ilginç tarafı ne arıza kodu var ne bişey bujiler sıfır bobinler kontrol edildi ön takım takozlar vs hepsi kontrol edildi yok arıza yok kafayı yiyece
ğim yav, ayrıca limon sıkacağı benzetmesi çok hoşuma gitti :)

bu araba lpglimi? kaç kmde? boğaz kelebeği temizlendimi?