Opel Mokka B modellerde tavan boyası atması

turbo_j

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
İşini bilen bir yerde ve poliüretan kaliteli bir ppf malzemeyle yapılan korumada boya neden sökülsün ? 2020 model çift renk corsasina alır almaz ppf yaptiran arkadaşım bu sene söktürdü ve hiçbir şey olmadı. Boyası hala ilk günkü gibi ve tekrar kaplatti. Bana kalırsa kulaktan kulağa yayılan, kalitesiz malzemeyle kalitesiz işçilikle yaptırılan islemlerinden sonra ancak bu dediğiniz oluyor.

Ppf yaptirmadan kullanıp boyası zarar goren atan araç sahipleri serviste aracın tavanını boyattiginda o yeni boya da bir süre sonra atmayacak mi saniyorsunuz ? Fabrikanın yaptigi işçilikle bile bir süre sonra atan boya, yetkili servislerde ki vasat işçilikle haliyli hayli atacaktır. İkinci kez boyamayı da hiçbir yetkili servis kolay kolay yapmaz. Yani ppf kullanmasaniz da cebinizden o boyama ücretini elbet ödemek zorunda kalacaksınız aracı satıp elden cikarmadiginiz sürece.
Üstadım boya çok ince ve kalitesiz basınçlı su dahi tavan boyasını sökmekte. Bu nedenle PPF kaplama çözüm olmaz. Sökerken boyayı hemen kaldırır.

Kesin çözüm Boya Zımparalanacak astar üzerine Boyalı Vernik atılacak başka çözümü yok malesef.

Nurim

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
İşini bilen bir yerde ve poliüretan kaliteli bir ppf malzemeyle yapılan korumada boya neden sökülsün ? 2020 model çift renk corsasina alır almaz ppf yaptiran arkadaşım bu sene söktürdü ve hiçbir şey olmadı. Boyası hala ilk günkü gibi ve tekrar kaplatti. Bana kalırsa kulaktan kulağa yayılan, kalitesiz malzemeyle kalitesiz işçilikle yaptırılan islemlerinden sonra ancak bu dediğiniz oluyor.

Ppf yaptirmadan kullanıp boyası zarar goren atan araç sahipleri serviste aracın tavanını boyattiginda o yeni boya da bir süre sonra atmayacak mi saniyorsunuz ? Fabrikanın yaptigi işçilikle bile bir süre sonra atan boya, yetkili servislerde ki vasat işçilikle haliyli hayli atacaktır. İkinci kez boyamayı da hiçbir yetkili servis kolay kolay yapmaz. Yani ppf kullanmasaniz da cebinizden o boyama ücretini elbet ödemek zorunda kalacaksınız aracı satıp elden cikarmadiginiz sürece.
Ben Opel Mokka aarabamı Martta aldım. Alırken ilgili müdüre sordum. Oda teknik müdürle konuştu. "Sökerken atması muhtemel, garanti dışı kalır" dediler. Ankara'nın en iyi PPF kaplamacılarından birisine gittim, o da "atma ihtimali var" dedi. Ben de arabamın ön kaputunu, ön çamurluklarını ve farlarını 5 yıl garantili Stek ile kaplattım. Eğer "birşey olmaz" deselerdi tamamını kaplattıracaktım. Durum bu.

• Beğen
Tepkiler: turbo_j

cenkgs

Kayıtlı Kullanıcı
67-Zonguldak
Siteyi ziyaret et
Üstadım boya çok ince ve kalitesiz basınçlı su dahi tavan boyasını sökmekte. Bu nedenle PPF kaplama çözüm olmaz. Sökerken boyayı hemen kaldırır.

Kesin çözüm Boya Zımparalanacak astar üzerine Boyalı Vernik atılacak başka çözümü yok malesef.
Bende diyorum ki 2020 model çift renkli aracının tavanını kaplatan tanıdığım bu sene söktürdü ve hiç bir sey olmadı. Siz diyorsunuz ki oluyor ben diyorum ki olmadı, gördüm. E nasıl olacak şimdi ?

Ucuza kaçıp uydurup işçilik ve malzemeyle yaptirilirsa dediğiniz oluyor. Ama adam akıllı bir yerde yaptirilinca bu risk oldukça düşüyor.

Bu tavan boyası kuş pisliginden, ağaç akmalarina kadar her türlü dış etkenden yanıyor, dökülüyor. Bu boyayı koruyamamak bir yana kuş pisliklerinden yanık oluşan boyayı yetkiliye götürdüğünüzde buna siz bakamamissiniz. Kuş pisliklerinden bu hale gelmiş kullanıcı hatası demeyecekleri ne malum. He aracı alırsınız ilk bir kaç ayda boyanın muhtelif yerlerinde direkt kalkmalar, dökülmeler olur o ayrı. Ama bu boya zaten dış etkenler yüzünden daha çok zarar görüyor. Genel merkez de bunu kullanıcı hatasına sokmak için bahane arıyor hepiniz daha iyi biliyorsunuz bu işler nasil dönüyor

cenkgs

Kayıtlı Kullanıcı
67-Zonguldak
Siteyi ziyaret et
Ben Opel Mokka aarabamı Martta aldım. Alırken ilgili müdüre sordum. Oda teknik müdürle konuştu. "Sökerken atması muhtemel, garanti dışı kalır" dediler. Ankara'nın en iyi PPF kaplamacılarından birisine gittim, o da "atma ihtimali var" dedi. Ben de arabamın ön kaputunu, ön çamurluklarını ve farlarını 5 yıl garantili Stek ile kaplattım. Eğer "birşey olmaz" deselerdi tamamını kaplattıracaktım. Durum bu.
E kimse o sorumluluğu almaz tabi ki. Boyası atmaz içiniz rahat olsun demezler. Neticede aksi bir durum olsa kim o sorumluluğu üstlenecek ? Ama atmayani da var ppf isleminden dolayı. Dediğim gibi tamamen kullanılan malzemenin ve işçiliğin kalitesiyle alakalı bu durum. Malzeme kaliteliyse, sökerken de iyice ısıtıp dikkatle çekildiğinde zarar gelme olasiligi dusuyor. Neticede zarar gormeden sokturebilen tanıdıklarım da var.

Ben yetkili servisin yahut genel merkezin garantisine asla güvenmem. Bu boya durup dururken dokulmuyor. Bunu yaşayan kişi az sayıda. Bu boya dış etkenlerden dolayı zarar görüp dökülüyor. Kuş pisliği, yagmur asiti, güneş ışığı, ağaç akmalari, su tabancası vs etkenlerinden oluyor. Yani dış etken. Bundan dolayı boya zarar gordugunde aracın garantisi devam etse bile kullanıcı hatası demeyeceklerini kim garanti ediyor ?