ecotec motorlarda chip tuning

baycal

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar ecotec motorlara chip tuning yapılabiliyor mu? Forumu biraz araştırdım ama bulamadım. Eğer yapılıyorsa artıları ve eksileri nelerdir? Araca ne kadar bi güç ve tork artışı sağlamaktadır? Aracım astra değil. Chevrolet Cruze sahibiyim. Ama araçtaki motor opelin 1.6 ecotec motoru.Bu konudaki görüş ve fikirlerinizi bekliyorum.

10 beygir filan alınır ama değer mi bilmiyorum

Yapılabiliyor. Bunun ile ilgili ebay da hazır chip satışıda mevcut

mehmet gazihan size daha çok yardımcı olabilecektir bu konuda. zaten kendisi bu işle uğraşıyor...

Aslında program yüklemes OBD II soketinden yapılıyor ama şu anda Türkiye'de benim bildiğim kadarıyla 1.6 Twinport motora yapabilen yok. Alman Dbilas firmsı yaptığını iddia ediyor ama onun için de ECU'yu söküp Almanya'ya göndermen gerekiyor ki bence akıl karı değil.

Aslında program yüklemes OBD II soketinden yapılıyor ama şu anda Türkiye'de benim bildiğim kadarıyla 1.6 Twinport motora yapabilen yok. Alman Dbilas firmsı yaptığını iddia ediyor ama onun için de ECU'yu söküp Almanya'ya göndermen gerekiyor ki bence akıl karı değil.

Babamda 2006 model Opel Astra 1.6 Classic var. Onun motoru twinport motor. Benim araçtaki motor şimdiki yeni kasa Astralarda kullanılan ecotec motor. Babamın arabasının maaşallahı var hakikaten güzel bir makine. Ben sadece benim motora ufak bi katkı sağlamak istiyorum. Böylece alt devirlerde daha canlı olur diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt