Çok Acil Yardım Lütfen Astra GLS

tridimit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var.
97 Model Opel Astra GLS sedan LPG li otomatik vites aldım.1 ay oldu.
Araç 140.000 km de.
1 aydır çözemediğim bir sorun var.Yorumlarınızı bekliyorum.
Aracı almadan evvel gösterttim kullandım hiçbir problemi yoktu.
Aracı aldıktan sonra komple bakıma soktum.Motor yağı, şanjıman yağı, filtreler , balatası vs... hepsi değişti.Bu bakımda 1500 ytl masraf yaptım.Ne geldiyse başıma bundan geldi.
Sorunum şu şekilde.Araçla hergün Eskişehir-Bilecik Vezirhan arası git-gelde 200 km yol yapıyorum.
Arabam uzun yolda sorunsuz.Şehir içine girince yağ lambasını yakıyor.Kırmızı yağ lambası sürekli yanmıyor.Ayağımı gazdan çekince titreyerek yanıyor.Tekrar ayağımı gaza verince yağ lambası sönüyor.Lambanın yanması düşük hızlarda ve viteslerde yapıyor.Ne hikmetse uzun yolda ve 70 km üstü hızlarda yapmıyor.Trafik ışığında durunca ayağımı gazdan çektiğim gibi yanıyor.Bunun üzerine aracımı lifte kaldırttım.Ustalarımla görüştüm.Yağ basıncını , eksiltme olup olmadığını ölçtüler.Hiçbir sorun yok dediler.2 gün boyunca uğraştık.Ama hala aynı sorun var.5000 km yol yap motor yağını tekrar değiştirelim dediler.Katkı atalım dediler.Belki araba uzun süre yatmıştır.Yağı değişmemiştir.Bu yüzden pislikler toplanmıştır.Yağı değiştirdikçe yavaş yavaş kendine gelir diyorlar.Birşey bulamadılar.
Filtreleri sordum.Hepsini orjinal olarak değiştirdik diyorlar.Kendilerine bu konuda güvenirim.20 yıllık arkadaşlarım dostlarımdır.
Aklıma artık gelen herşeyi araştırdım sonuca ulaşamıyorum.Bu sorun üzerine yağ müşürü de 2 kez değişti.Aynı şeyler devam.Benzin lpg farketmiyor.Hepsinde var aynı lamba sorunu.süreklide yanmaması kafamı kurcalayıp duruyor.Ayak gazdan çeklince titreyerek yanıp sönüyor ne hikmetse.Aracın hararetide normal bu dönemde.Çekişten düşmede yapmıyor.Acil yardım ve düşüncelerinizi bekliyorum...

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda bir sorun yok gibi gözüküyor araç ışık yandığında çekişten düşme vs oluyormu olmuyorsa müşire giden kabloyu ve soketi , yağ pompasını aküyü ve şarj dinamosunu bir kontrol ettrimenizi öneririm düşük devirlerde zayıf olan akü şarj olmuyor olabilir kolay gelsin

tridimit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim Berkay.Yanan lamba ister istemez kafa kurcalatıyor malesef.Sorun için 2 gün boyunca aracın motoru neredeyse komple indi.Soruna çözüm bulunamıyor.Ustalarım aracı kullanırken hararete dikkat et.Eğer hareret yükselmezse bu şekilde kullanabilirsin dediler.Yağlama sorunu olsa hararet yükselir ve hemen kendini belli eder diyorlar.Müşür de değişti 2 kez.Yağda azalma, basınçda düşmede yok.Motor Yağındaki geçmiş dönemlerden kalabilecek pislik tortu yapabilir bunu teşhisi kondu ama tedavi yok.Yağ değiştikçe düzelir diyorlar bakalım.Ama kesin de değil malesef.İşin ilginci gaza basınca yok, gazdan ayağımı çektiğim gibi titreyerek yanıyor ve bir müddet yandıktan sonra sönüyor.Tekrar gaz verince lamba yanmıyor.Sanki gaz pedalına bağlı gibi çalışan ilginçlikler serisi şeklinde bu sorun ...

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor yağı basınç altında pompadan basılıyor motor devri ne kadar yüksek olursa yağ pompasıda doğru orantılı olarak o basınçta yağ püskürtüyor senin sorunun düşük devirlerde sanıyorum

eski konuları biraz göz gezdirdim sorun yağ basınç regülatöründen olabilir sen kontrollerini yaptır yinede resim ve yazıyı buraya ekliyorum

ekranalntslc.png

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.jpg
    Ekran Alıntısı.jpg
    19.7 KB · Görüntüleme: 1